Kinoautomatas

Pirmasis interaktyvus filmas pasaulyje

rež. Radúz Činčera, Čekoslovakija, 1967 m.

(atkūrė Alena Činčerova, Čekija, 2006 m.)

 

Pakiliai nusiteikęs pagrindinis filmo herojus Novakas su gėlių puokšte grįžta namo. Šiandien jo žmonos gimtadienis. Prie buto durų vyrą pasitinka tik rankšluosčiu prisidengusi gražuolė kaimynė. Ji netyčia užtrenkė savo buto duris ir prašo priimti į jo butą. Ką daryti?

Nebūtų nieko keisto, jeigu jis atsisakytų. Nenustebtume ir tuomet, jeigu vyras gražuolę įsileistų. O jeigu jo sprendimas priklausytų nuo mūsų, žiūrovų? Tokią galimybę siūlo tik „Kinoautomatas“, pirmasis filmas pasaulyje, kurio siužeto eigą nusprendžia patys žiūrovai. Žalias mygtukas reiškia įleisti, o raudonas – atsisakyti.

Filme tokių situacijų gausu. Žiūrovai kaskart turės nuspręsti, ką pagrindinis veikėjas turėtų daryti. Taigi ir filmo pabaiga kaskart bus vis kitokia.

Režisierius ir technologijų mistikas Radúzas Činčera filmą sukūrė daugiau nei prieš 40 m. Pasaulinėje parodoje EXPO’67 Monrealyje tiek ekspertai, tiek filmo žiūrovai jį sutiko audringomis ovacijomis. Deja, iki 2006-ųjų filmą matė tik saujelė laimingųjų – po parodos komunistinė Čekoslovakijos valdžia jį įtraukė į draudžiamų kino juostų sąrašą.

Tačiau Radúzo dukra Alena Činčerova, paaukojusi daug laiko ir pastangų, atgaivino filmą. Nuo 2006 m. jis keliauja po kino teatrus visame pasaulyje.

Trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ rugsėjo 6–8 dienomis filmą pristatys Lietuvoje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Kurį mygtuką spausi?

Filmai