Žiūri 2012

Helena Jonsdottir

Islandija

Helena Jonsdottir yra pripažinta ir daugelį apdovanojimų pelniusi choreografė, šokėja, video menininkė ir kino režisierė iš Islandijos. Ji studijavo Nacionalinėje Baleto akademijoje Islandijoje ir Alvin Alley Amerikos Šokio teatre Niujorke. Helena dirbo televizijos ir kino projektuose, vaidino įvairiuose muzikiniuose klipuose ir teatruose tiek Skandinavijoje, tiek Didžiojoje Britanijoje bei JAV. Ji taip pat režisavo, rašė ir dirbo choreografe kine.  Žymiausi jos darbai – „Breaking voices“ (2002 su Islandijos Šokio Kompanija), sukurtas meno festivaliui Reikjavike, „Zimmer“, kuris laimėjo IV Videotanzpreis 2003/2004 Stiftung Kultur apdovanojimą Kelne, ir trumpametražis filmas „Another“ (bendra produkcija su Estija, Arte, YLE, SVT, DR, SDF ir NRK), 2005 m. pelnęs geriausio trumpo metro šokio filmo apdovanojimą ARTE (Prancūzija/Vokietija). Be savo kūrybinės veiklos Helena jau daugiau nei penkerius metus vadovauja kūrybinėms dirbtuvėms ir skaito paskaitas apie šokio filmus.

Daniel Deak

Vengrija

Daniel Deak gimė Budapešte, kur šiuo metu gyvena ir dirba. Jis mėgsta kurti, rašyti ir žiūrėti filmus, ypač trumpametražius. Daniel drauge su vienu iš įkūrėjų Zoltán Aprily vadovauja Daazo.com – trumpametražių filmų sklaidos interneto portalui, kurį remia MEDIA programa.Daniel užima vieno iš vyriausiųjų redaktorių pareigas žurnale „World of Short“, kuris yra skirtas trumpo metro filmų programoms tokiuose prestižiniuose kino festivaliuose kaip Berlinalė ar Kanai.

 

Mantas Kvederavičius

Lietuva

Mantas Kvedaravičius gimė 1976 m. Biržuose. Studijavo kultūros antropologiją Oksfordo universitete, parašė Kembridžo universitete disertaciją apie skausmą ir jo pasekmes. 2011 m. Mantas sukūrė didžiulio pasisekimo sulaukusį dokumentinį filmą “Barzakh” apie išnykimą ir sapnus Čečėnijoje. Mantas Kvedaravičius ilgą laiką dirbo povandeniniu archeologu, dėstė teisės ir politikos teoriją JAV universitetuose, vadovavo moksliniam tyrimui apie kankinimus Šiaurės Kaukaze.