(Anti)autoritetai: (Nebe)iliuzija ir (Ne)paklusnumas

Kas yra autoritetas? Kas yra nepaklusnumas? Koks tarp jų ryšys? Kas vyksta su mūsų pasaulėvoka, kai ribos tampa nebeaiškios ir autoritetais suabejojama? Kuo galima pasitikėti? Ši ironijos kupina programa prasideda autoritetingu vyrišku balsu ir vienaip ar kitaip bando tą autoritetą kvestionuoti, destabilizuoti ar net sugriauti. Šie filmai be baimės imasi patriarchijos, kapitalizmo, dvasingumo, švietimo, lytiškumo ir geismo temų, nagrinėja autoriteto sąvoką, nepaklusnumą ir jo iliuziją.
Programą sudarė Upsalos tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Kuratorius: Christoffer Olofsson.
Trukmė: 89 min.

 

Programa:

 

„Tuščia moneta“ / „Hollow Coin“

Rež. Frank Heath, 2016, JAV, 12 min., eksperimentinis
Vyriškis prie taksofono vargsta išiminėdamas tuščioje monetoje paslėptą SD kortelę. Labai juokinga komedija apie incidentą su sovietų šnipu, slaptumą ir viešas erdves.

 

„Naktinė dirva – Netikras rojus“ / „Night Soil – Fake Paradise“

Rež. Melanie Bonajo, 2015, Olandija / JAV, 32 min., eksperimentinis
Filme nagrinėjamas gydantis haliucinogeninio ajavaskos gėrimo poveikis neramiam šiuolaikinio žmogaus protui. Ar gali būti, kad šiandien šis gėrimas Vakarų civilizacijai yra tai, kas 7-jame dešimtmetyje buvo LSD? Kaip gali šamanizmas, gydomieji narkotikai, seksualumas bei moteriškumo sugrįžimas derėti prie kibernetinės erdvės narciziškumo? Ieškant atsakymo, pateikiami pasakojimai apie dvasines ir kūniškas patirtis su šiuo Amazonijos miškų augalu. Čia akcentuojamas moteriškasis pradas, į kurį psichodeliniuose tyrimuose mažai kreipiama dėmesio. Ar gali empatija, dvasingumas, feminizmas ir ekologinis sąmoningumas sukurti sveiką ateitį visos planetos gyventojams?

 

 

  

„Nemokamas punšas“ / „Free Punch“ / „Gratis Punsch“

Rež. Katharina Cibulka, Eva Jiricka, 2006, Čekija, 6 min., dokumentinis
2005 gruodžio 18-ąją paruošėme 50 litrų punšo ir dalinome jį įvairiose Vienos kalėdinėse mugėse. Štai kuo viskas baigėsi.

 

„Įrodyk, kad klystu“ / „Prove Me Wrong“ / „Geef me’s ongelijk“

Rež. Laura Hermanides, 2015, Olandija, 27 min., dokumentinis
Į provokacijas linkęs 15-metis Julius perkeliamas į specialią mokyklą, kurioje taikoma elgesio koregavimo programa. Tačiau Julius nė neketina taikytis prie veidmainiško normalumo. Ar pavyks jam įvykdyti programą nepamynus savo idealų?

 

 

„Atranka“ / „Audition“

Rež. Lovisa Sirén, 2015, Švedija, 12 min., vaidybinis
Žinomi aktoriai vyrai pakviečiami į atranką. Bandomojo filmavimo metu iš režisierės moters gauta užduotis įjungia jų savigynos mechanizmus…

 

Filmai