Melagingos naujienos. Liūdna. Klastojama tikrovė

Atsiverti puslapį, perjungi kanalą, naršai toliau – visur vieni savireklamuotojai. Ir kokį jie kuria šou! Sunku ir patikėti savo akimis. Ir nereikia. Pusę viso laiko mes nė nesuvokiame, kaip leidžiame politikams, žiniasklaidai ar kino kūrėjams konstruoti mūsų tikrovę. Mes priimame supaprastintą pasaulio vaizdavimą kaip esmę, kaip tiesą. Keturi šios programos filmai (realiai patys geriausi!) gilinasi į sensacionalizmo ir juslių perkrovos fenomeną. Bus tikra BOMBA. Pasitikėkit mumis.

 

Programą sudarė Vienos tarptautinis trumpųjų filmų festivalis „VIS Vienna Shorts“. Kuratoriai: Daniel Ebner, Diana Mereoiu.

Trukmė: 73 min.

 

Programa:

 

„Anime iš laikraščių“ / „Journal Animé“

Rež. Donato Sansone, 2016, Prancūzija, 5 min., animacija
Realiu laiku vykstanti meninė improvizacija pagal tarptautines naujienas iš prancūzų laikraščio „Libération“ puslapių.

 

 

 

 

„Amerikietis žaliame fone“ / „Green Screen Gringo“

Rež. Douwe Dijkstra, 2016, Brazilija / Olandija, 16 min., eksperimentinis / dokumentinis
Žalias ekranas užsieniečiui tampa langu į užburiančią, bet tuo pačiu neramumų purtomą Braziliją, kur gatvės – politikos, meno ir meilės tribūna. Amerikietis čia gali būti tik stebėtojas. Tai margas šiuolaikinės Brazilijos portretas svetimšalio akimis.

 

 

 

 

„Išganymas“ / „Redemption“

Rež. Miguel Gomes, 2013, Portugalija / Italija, 26 min., eksperimentinis
1977 rugsėjo 3 d. Leipcige vestuvių metu nuotaka niekaip nenusikrato galvoje vis skambačios Wagnerio operos. Tačiau kur ir kada tie keturi velniūkščiai ėmė ieškoti išganymo?

 

 

 

 

„Pilietinė kamera“ / „Citizen Cam“

Rež. Jérôme Scemla, 1999, Islandija, 26 min., dokumentinis
1996 m. Reikijaviko policija pradėjo transliuoti televizijos kanalą, ištisą parą rodantį 200 saugumo kamerų fiksuojamą vaizdą. „HumaniTV“ pavadintas kanalas sumušė visus žiūrimumo rekordus. Tai buvo etikos ir pilietinių teisių įžeidimas.

 

 

Filmai