Žiuri 2020

Aistė Žegulytė

Lietuva

Aistė Žegulytė (g. 1986 m.) 2006–2009 m. studijavo fotografiją Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. 2009 m. rudenį įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos TV režisūros bakalauro studijas, jas baigė su dokumentiniu trumpametražiu filmu “Tapatumai”. 2015 m. akademijoje pabaigė kino magistro studijas. Studijų metu yra sukūrusi keletą trumpametražių vaidybinių ir dokumentinių filmų, kurie dalyvavo nacionaliniuose ir tarptautiniuose kino festivaliuose. Filmas “Animus Animalis” (2018 m.) yra pirmas režisierės ilgo metro dokumentinis filmas. Jo premjera įvyko prestižiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, konkursinėje programoje “Next Masters”. Filmas jau aplankė keliolika festivalių Europoje bei Amerikoje ir toliau sėkmingai keliauja po pasaulį.

Sébastien Sperer

Prancūzija

Suvedus keliams 1999 m. Tarptautinis Ansi animacinių filmų festivalis (CITIA) pasikvietė Sébastien’ą Sperer’į tapti komandos nariu. Šis nuotykis išpildė jo beribes svajones, nes suteikė galimybę būti ne tik žiuri nariu, bet ir pristatinėti „Geriausia iš Ansi“ programą kituose festivaliuose nuo 2011 m., organizuoti trumpametražių filmų peržiūras kalėjimuose, slaugos namuose, bistro užeigose ir bažnyčiose nuo 2013 m. Tiek namuose, tiek užsienyje, Sébastien’as siekia animaciją padaryti prieinamą visiems, paversti medija, kurioje viskas įmanoma… Vieta, kurioje žmonių patirtys egzistuotų be filtrų ir taisyklių. Būtent tai turėdamas galvoje jis sudarė specialią vidurnakčio programą „WTF“ 2017, 2018 ir 2019 metais. Sébastien’ą žavi kino magijai būdinga mobilizuojanti jėga, todėl jis pasiryžęs „Skatinti kultūrų savitarpio supratimą per animacinius filmus, dialogą ir perdavimą.“

Dora Nedeczky

Vengrija

Dora Nedeczky yra apdovanojimais įvertinta vengrų prodiuserė, nekomercinio kino gamybos kompanijos „Mindwax“, įsikūrusios Budapešte ir Taline, savininkė. Tarp jos naujausių darbų – nekomercinio kino siaubo antologijos „The Field Guide to Evil“ (2018 m.) segmentai „The Cobbler‘s Lot“, kurio premjera įvyko Kino ir muzikos festivalyje „South by Southwest“, Ostine, Teksase (SXSW) ir „The Rabbit Hunt“ (2017 m.), rež. Patrick‘o Bresnan‘o trumpametražis dokumentinis filmas, kurio premjera įvyko Sandanso filmų festivalyje, vėliau pateko į Berlinalės trumpametražių filmų konkursą, laimėjo geriausio dokumentinio trumpametražio apdovanojimą Šefildo dokumentinių filmų festivalyje bei kitus 7 Akademijos pripažintus apdovanojimus. Naujausio Doros prodiusuoto trumpametražio filmo „GU04“ (2019 m.), rež. Peter‘is Strickland‘as, premjera įvyko 76-ajame Venecijos filmų festivalyje, jis buvo nominuotas geriausio trumpametražio filmo apdovanojimui 63-ajame BFI Londono filmų festivalyje. Naujausio pilnametražio filmo „Empty Horses“ (2019 m., eksperimentinio kino režisierius Patrick‘as Bresnan‘as) premjera įvyko Tarptautiniame Jihlavos dokumentinių filmų festivalyje, jis taipogi buvo atrinktas į 49-ąjį Tarptautinį Roterdamo filmų festivalį. Šiuo metu Dora dirba prie režisierės Noémi Varga dokumentinio filmo „King of fashion“ / „Király Tamás“, kurį parėmė Kūrybiškos Europos „Media“ programa.