Industrijos diena 2023

 

Kasmet Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis audiovizualinės industrijos atstovams pristato jiems skirtus renginius. 16-ąjį kartą vyksiantis festivalis šiais metais kvies kalbėtis itin aktualia tema – psichikos sveikata kino industrijoje.

Renginys vyks sausio 20 d., penktadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius).

Visi renginiai nemokami, reikalinga išankstinė registracija: čia.
Renginiai vyks anglų k.

Industrijos diena rengiama kartu su asociacija AVAKA ir ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuru.

Programa

Sausio 20 d., penktadienis

9:45 Registracija

10:00 – 11:00 Paskaita
Psichikos sveikata: kodėl svarbu ja rūpintis?
Greta Klidziūtė, psichikos sveikatos specialistė, Psichikos sveikatos perspektyvos

Šiomis dienomis daug girdime apie psichinę sveikatą ir tai, kaip svarbu ja rūpintis. Bet ar tikrai žinome, kaip tai padaryti, ir ar žinome naudingą informaciją apie psichinę sveikatą? Šiame pristatyme tyrinėsime, kas yra psichinė sveikata, kaip teisingai su ja elgtis, ir aptarsime, ką galime padaryti, kad pasirūpintume savimi ir kitais.

11:00 – 11:30 pertrauka

11:30 – 13:00 Seminaras
Sveika kino kūrėjo karjera
Rebecca Day, psichoterapeutė, dokumentinių filmų prodiuserė, Film in Mind (Jungtinė Karalystė)

Kino kūrimas neretai yra lydimas emocinių ir asmeninių iššūkių. Kartais spindesys užgožia tikrąjį, streso kupiną darbo kine veidą: neužtikrintumas dėl darbo, žemas atlygis, perdegimas, atstūmimas bei ilgos ir įtemptos valandos be šeimos ir draugų tėra ledkalnio viršūnė. Šiame seminare psichoterapeutė ir dokumentinių filmų prodiuserė Rebecca Day iš organizacijos „Film In Mind“ pakvies kino kūrėjus apmąstyti unikalias ir nepakankamai aptariamas problemas, susijusias su psichikos sveikata kino industrijoje, ir pasiūlys būdų, kaip tausoti savo ir komandos sveikatą bei ramybę.

13:00 – 14:30 pertrauka

14:30 – 16:00 Diskusija
Geros savijautos ir psichikos sveikatos prioritizavimas dirbant kino industrijoje

Kaip sveikai žongliruoti tarp skirtingų projektų, rolių, įsipareigojimų dirbant kino industrijoje? Kaip išlaikyti tinkamą asmeninio ir profesinio gyvenimo balansą ir gerą savijautą nepalikti antrame plane. Ši diskusija – tai atviras pokalbis su kino industrijos profesionalais apie balansą mūsų kasdienėje darbo ir gyvenimo rutinoje, dalijantis patirtimi ir gerąja praktika.

Dalyviai:
Sanghoon Lee, kino programų kuratorius, Busano tarptautinis trumpųjų filmų festivalis (P. Korėja)
Olga Lucovnicova, kino režisierė, tyrėja (Moldova)
Dagnė Vildžiūnaitė, prodiuserė, Just a Moment (Lietuva)
Rita Stanelytė, kino komunikacijos specialistė, Mata Hari Comm (Lietuva)

Moderuoja: Ieva Vaitkevičiūtė, psichologijos specialistė, startuolio Mindlectic įkūrėja (Lietuva)

16:00 – 16:30 pertrauka

16:30 – 18:00 Europos kino kūrėjų trumpųjų filmų programa „Europos istorijos”

Festivalis tęsia bendradarbiavimą su ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuru ir industrijos dienų metu pristato naujausius Europos kino kūrėjų trumpuosius filmus programoje „Europos istorijos“. Į programą atrinktus darbus vienija ritualinė perėjimo iš vieno į kitą gyvenimo etapą tema: čia išreiškiamas atsisveikinimas su vaikyste ar nerūpestinga paauglyste bei atskleidžiamas išsilaisvinimas iš visuomenės nubrėžtų ribų. Šie kūriniai buvo puikiai įvertinti pasaulinės reikšmės festivaliuose – Klermone-Ferane, Palm Springs, Busane – o dabar savo kelionę tęsia Lietuvoje. Visi programos filmai – stipriausių Europos kino gamybos kompanijų ir talentingų pradedančių režisierių bendradarbiavimo rezultatas. Filmų kūrimą parėmė ES programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA.

Daugiau apie programos filmus: čia.

Konsultacijos su Rebecca Day

Individualios konsultacijos su Rebecca Day (virtualiai)

Sausio 20, 23 ir 24 d. festivalis kviečia į individualias virtualias konsultacijas su psichoterapeute, psichikos sveikatos kino industrijoje specialiste Rebecca Day (Film in Mind, Jungtinė Karalystė).

Į konsultacijas kviečiami kino kūrėjai ir kino industrijos atstovai, norintys konsultuotis psichikos sveikatos klausimais jų vystomuose kino projektuose. Individualių sesijų metu bus plačiau gilinamasi į seminare aptartas temas, o dalyviai turės progą aptarti asmeninius karjeros iššūkius terapinėje aplinkoje.

Konsultacijos vyks virtualiai, vienos konsultacijos trukmė – 45 min.

Vietų kiekis ribotas, tad reikalinga išankstinė registracija: čia.
Kviečiami registruotis nemokamai konsultacijai iki sausio 17 d. imtinai.

Numatomas konsultacijų skaičius – 8. Registruojantis galioja pirmumo taisyklė.

Su registracijas pateikusiais profesionalias susisieksime elektroniniu paštu ir suderinsime konsultacijos datą ir laiką.

Apie lektores

Greta Klidziūtė

 

 

Greta Klidziūtė – visuomenės sveikatos specialistė, dirbanti psichikos sveikatos srityje. Greta daugiausia dėmesio skiria psichikos sveikatos skatinimo ir prevencijos programoms. Greta domisi savižudybių prevencija, pastaruosius porą metų dirbo su strateginiais savižudybių prevencijos planais, vedė savižudybių prevencijos mokymus. Šiuo metu G.Klidziūtė yra projektų vadovė NVO „Psichikos sveikatos perspektyvose”, kur vadovauja įvairiems projektams psichikos sveikatos ir žmogaus teisių srityse.

 

 

 

 

Rebecca Day

 

 

Rebecca Day yra kvalifikuota psichoterapeutė, klinikinė konsultantė ir laisvai samdoma dokumentinių filmų prodiuserė. 2018 m. ji įsteigė kino kūrėjams skirtą terapijos centrą „Film In Mind“, skirtą psichikos sveikatos problemoms kino pramonėje spręsti. Derindama terapinius įgūdžius su daugiau nei dešimties metų patirtimi kuriant dokumentinius filmus, ji teikia konsultacijas, seminarus ir terapinę pagalbą kino žmonėms, dirbantiems sudėtingose situacijose ar su pažeidžiamais žmonėmis. Ji taip pat yra viena iš šiuo metu vykdomo tarptautinio mokslinių tyrimų projekto „DocuMentality“, kurio metu bus sukurta internetinė paramos erdvė dokumentinių filmų kūrėjams, įkūrėjų. Kaip kviestinė pranešėja ir mentorė ji dalyvavo diskusijose ir seminaruose tokiuose renginiuose kaip „IDFA”, „IDA Getting Real Documentary Conference”, „WIFTV”, „Berlinale” ir „Sheffield DocFest”.

 

 

 

Organizatorius: Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis.
Partneriai: asociacija AVAKA, ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuras, Nacionalinė dailės galerija.