Dirbtuvės vaikams

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis kviečia mažuosius kino mylėtojus mokytis iš kino ir apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Dirbtuvės skirtos smalsiems 6-10 m. vaikams, trokštantiems iš arčiau susipažinti su animacijos kūrimo subtilybėmis. Po dirbtuvių dalyviai keliaus žiūrėti „Animacinės išdaigos vaikams“ programos, kurioje šiemet – net 10 animacinių trumpųjų filmų iš įvairių pasaulio šalių! Plačiau apie filmus – čia.

Būtina registracija: https://bit.ly/VTFF24_vaiku_dirbtuves

Dirbtuvės nemokamos, tačiau dalyvauti galima tik įsigijus bilietus į „Animacinis pasaulis vaikams“ seansus kino teatrų svetainėse arba kasose bei užsiregistravus internetu.

Kilus klausimams, kreiptis į Karoliną festival@filmshorts.lt.

Vilnius

Dirbtuvės vaikams „Sukurk animuotą pasaką“

Laikai: 

sausio 20 d., šeštadienis, 11 val. „Meno avilio“ sinemateka (A. Goštauto g. 2, „Planeta“)

sausio 21 d., sekmadienis, 12 val. Paupio „Pasaka“ (Paupio g. 26)

Dirbtuvių trukmė – 45 min.

Kviečiame dalyvauti interaktyviose animacijos dirbtuvėse, kuriose dalyviai susipažins su personažų kūrimu ir sukurs animuotą pasaką. Ši edukacinė programa skirta vaikų kūrybiškumui lavinti, vaizduotei sužadinti ir supažindinti su magiška animacijos sritimi. Dirbtuvėse vaikai kurs personažus, kurie naudojant technologijas bus atgaivinti (animuojami).

Dirbtuves veda animatorius ir režisierius Antanas Skučas.

Dirbtuvės skirtos vaikams nuo 6 metų. 

Dalyvių skaičius: 20-25.

Dirbtuvės bus fotografuojamos.

Registracija į dirbtuves: https://bit.ly/VTFF24_vaiku_dirbtuves

SVARBU. Dalyvavimas tik turint bilietą(-us) į vaikų programos seansus „Animacinės išdaigos vaikams“ kino teatre Skalvijoje sausio 20 d. 12 val. arba Paupio „Pasakoje“ sausio 21 d. 13 val.

Kaunas

Dirbtuvės vaikams „Kino iliuzija“

Laikas: sausio 20 d., šeštadienis, 12  val. Kauno kino centre Romuva (Laisvės al. 54)

Dirbtuvių trukmė – 50 min.

Edukacijų su optiniais žaislais metu moksleiviai susipažįsta su ankstyvąja animacijos istorija bei senoviniais prietaisais kuriančiais judėjimo iliuziją. Dalyviai dirbuvių metu patys kuria taumatropus, išbando zootropus ir praksinoskopus, kuriems patys piešia juostelę su kadrais ir taip savo personažams suteikia naują gyvenimą.

Dirbtuvės skirtos vaikams 7–10 m.

Dalyvių skaičius: iki 20.

Registracija į dirbtuves: https://bit.ly/VTFF24_vaiku_dirbtuves

SVARBU. Dalyvavimas tik turint bilietą(-us) į vaikų programos seansą „Animacinės išdaigos vaikams“ Kauno kino centre Romuva“ sausio 20 d. 13 val. 

Klaipėda

Kūrybinės dirbtuvės vaikams „Popierinio gifo“ kūrimas

Laikas: sausio 20 d., šeštadienis, 12  val. kino teatre „Arlekinas“ (Bangų g. 5A)

Dirbtuvių trukmė – 45 min.

Labai smagu, kai jūsų piešinys atgyja, pradeda judėti. Dirbtuvėlėse išmoksite pasidaryti judantį piešinuką – „popierinį gifą”, kuris supažindins mažuosius kūrėjus su animacijos pradmenimis. Tai smagus užsiėmimas, suteikiantis daug džiaugsmo ir mažajam autoriui, ir žiūrovui.

Kūrybines dirbtuves ves dailininkė Nomeda Jokubaitienė („Nomedos“ dailės klubas).

Dirbtuvės skirtos vaikams 6–10 m.

Dalyvių skaičius: iki 20.

Dirbtuvės bus fotografuojamos.

Registracija į dirbtuves: https://bit.ly/VTFF24_vaiku_dirbtuves

SVARBU. Dalyvavimas tik turint bilietą(-us) į vaikų programos seansą „Animacinės išdaigos vaikams“ kino teatre „Arlekinas“ sausio 20 d. 13 val. 

Šiauliai

Dirbtuvės vaikams „Kaip gimsta animacija?“

Laikas: sausio 19 d., penktadienis, 16.30  val. Šiaulių Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140)

Dirbtuvių trukmė – 45 min.

Videografė, animatorė Grėtė Vaičiulytė Keras papasakos ir parodys, kaip kuriama animacija. Pono Phenakistiscopo pagalba vaikai išvys, išbandys animacijos principą, kurį sudaro akies iliuzija. O kokia animacija be personažų? Kartu mokysimės, kaip generuoti idėjas, kurti personažą ir jo istorijas.

Dirbtuvės skirtos vaikams 7–10 m.

Dalyvių skaičius: iki 20.

Dirbtuvės bus fotografuojamos.

Registracija į dirbtuves: https://bit.ly/VTFF24_vaiku_dirbtuves

SVARBU. Dalyvavimas tik turint bilietą(-us) į vaikų programos seansą „Animacinės išdaigos vaikams“ Šiaulių Fotografijos muziejuje sausio 19 d. 17.15 val.