Seansas „Trumpi, bet filmai: Vilniaus labirintai“

Data: birželio 7 d., penktadienis, 18:00 ir 19:15 val.
Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Seansas nemokamas.

 

Trumpi, bet filmai. Vilniaus labirintai“ programoje sostinės gyventojams ir svečiams bus pristatyti trys filmai, leidžiantys paklaidžioti Vilniaus gatvėmis ir išvysti miestą kino kūrėjų akimis.

Trukmė: 1 val.
Cenzas: N-13

 

Programos filmai:

Namo
rež. Gabrielė Urbonaitė, vaidybinis, 20 min., 2016

Ieva, 22 metų aktorė, grįžta į gimtąjį Vilnių iš Los Andželo. Per pirmąsias dvylika valandų namuose Ieva susiduria su tuo, kaip jos namai – žmonės ir pats miestas – pasikeitė. Jos draugai ir net mama įsivaizduoja Ievą kaip sėkmingą aktorę, o Ameriką – kaip galimybių šalį. Tik savo buvusiam vaikinui Tadui Ieva atskleidžia, kad jos lūkesčiai neatitiko realybės, kad ji jaučiasi pasimetusi ir netikra dėl ateities. Einant naktinio Vilniaus gatvėmis, Ieva pastebi kaip pasikeitė jos gimtasis miestas. Vietoj kino teatro, kuriame žiūrėti filmai įkvėpė Ievą tapti aktore, dabar ruošiamasi statyti prekybos centrą. Tam, kad atkurtų ryšį su žmonėmis ir miestu, Ieva turi priimti faktą, kad niekas, įskaitant ir ją pačią, nestovi vietoje.

Sniego pastogė
rež. Robertas Nevecka, animacinis, 16 min. 2020

Atšiauri žiema karo suniokotame šių dienų mieste. Po sprogimų praėjo keleri metai, miestas pamažu atstatomas. Trisdešimtmetis Kostas gyvena apleistame bute kartu su būriu nepažįstamųjų. Jis grumiasi ir dėl išgyvenimo, ir dėl truputėlio komforto šioje niūrioje aplinkoje. Vieną naktį, norėdamas šilčiau pamiegoti, Kostas vos nesudegina buto. Kambario draugai pradeda jo nekęsti, todėl Kostas turi susirasti kitą pastogę.

Čia buvo Vilnius
rež. Eitvydas Doškus, dokumentinis, 23 min., 2022

Vilniaus mieste, garsėjančiame savo istoriniu paveldu ir unikaliu charakteriu, vyksta ženklūs pokyčiai. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų jau nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia.