Žiuri 2017

Santa Lingevičiūtė

Lietuva

Londono Karalienės Marijos universitete įgijo kinotyros magistro laipsnį. Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė. Žurnalo „Kinas“ vyr. redaktorė. Įvairiems lietuviškiems laikraščiams bei žurnalams rašo filmų, knygų recenzijas, kino festivalių apžvalgas. Priklauso Lietuvos kino kritikų asociacijai. Kaip žiuri narė dalyvavo tokiuose festivaliuose kaip „Tofifest“ (Lenkija), TKF „Listapad“ (Baltarusija), TKF „Titanic“ (Vengrija), Rygos TKF (Latvija), Plaja del Karmeno TKF (Meksika).

Torunn Nyen

Norvegija

Stokholmo universitete studijavo kino istoriją ir žiniasklaidą. Laisvai samdoma trumpametražių bei dokumentinių filmų konsultantė ir prodiuserė. Nuo 1980 m. dirba Grimstade vykstančiame Norvegijos trumpų filmų festivalyje, 1994–2010 m. buvo festivalio direktorė, o šiuo metu – kuratorė ir programos sudarymo komiteto narė.

Clément Tréhin-Lalanne

Prancūzija

Clément Tréhin-Lalanne gimė 1983 m. Paryžiaus priemiestyje. Baigęs mokslus dirbo ne vieno pilnametražio filmo gamybos vadovu. 2009 m. režisavo savo pirmąjį trumpą filmą „Liusjenas“. Antrasis – „Aisa“ – debiutavo Kanuose, atrinktas į šimtus kitų kino festivalių, o 2015 m. Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje pelnė geriausio vaidybinio filmo apdovanojimą.

Wouter Jansen

Olandija

Wouter Jansen įgijo Kultūros politikos ir mecenavimo magistro laipsnį. 2009 m. pradėjo dirbti Neimegeno tarptautinio trumpų filmų festivalio „Go Short“ programų skyriaus vadovu. Šiuo metu yra atsakingas už visas konkursines programas. 2013 m. įkūrė festivalių strategijos ir sklaidos kompaniją „Some Shorts“, orientuotą į vizualius, drąsius vaidybinius bei dokumentinius trumpus filmus. Jų filmai buvo atrinkti net 800 kartų ir pelnė per 140 apdovanojimų tokiuose festivaliuose kaip Kanų, SXSW, Berlyno, Lokarno, TIFF, San Sebastiano ar „Visions du Réel“. Nuolatinis žiuri ir komisijų narys.

Audrius Kuprevičius

Lietuva

1989 m. baigė Maskvos Kinematografijos institutą. 1991 m. prodiusavo pirmąjį pilno metro Šarūno Barto filmą „Trys dienos“ (Europos kino akademijos nominacija Felix’92 apdovanojimui už geriausią Europos jauno kūrėjo filmą, ekumeninės žiuri prizas ir FIPRESCI prizas Berlyno kino festivalyje) ir Audriaus Stonio dokumentinį filmą „Neregių žemė“ (Europos kino akademijos apdovanojimas Felix’92 už Europos metų dokumentinį filmą). Nuo 1989 m. prodiusavo virš 15 vaidybinių bei dokumentinių filmų. Įkūrė pirmąją Lietuvoje studijų programą kino prodiuseriams ir ją dėstė. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedros dėstytojas. Vienas iš Lietuvos nepriklausomų prodiuserių asociacijos steigėjų. Šiuo metu Audrius Kuprevičius dirba Lietuvos kino centro Filmų gamybos skyriuje.

Wim Vanacker

Belgija

Po psichologijos studijų Belgijoje Wim Vanacker persikėlė į Dubliną, kur dirbo psichologu priklausomybės nuo narkotikų srityje. Po trejų metų įstojo į Paryžiaus kino ir televizijos mokyklą EICAR. Besimokydamas sukūrė du trumpus filmus: „Žaidimas baigtas“ ir „Nuogas aklųjų vedlys“. Baigęs mokslus atrado Europos kino asociacijų tinklą NISI MASA ir tapo Scenarijaus departamento vadovu bei MEDIA programos remiamo projekto „European Short Pitch“ projektų vadybininku. Neseniai Briuselyje įkūrė kino gamybos kompaniją „Sireal Films“, kuri prodiusavo Flandrijos audiovizualinio fondo finansuotą trumpą filmą „Imperija“. Šiuo metu kuriamo trumpo filmo [ˈsɪə.ri.əl ] scenarijaus autorius ir režisierius.