Svečiai 2015

D. NARKEVIČIAUS IR J. SMITHO FILMŲ PROGRAMA (Spalio 8-9 dienomis)

Festivalis šiemet peržengs tradicines kino teatrų sienas ir unikalioje dailininkės S.Veiverytės-Liugalienės tapyba išpuoštoje salėje pristatys specialiąją dviejų šiuolaikinių menininkų –  Deimanto Narkevičiaus ir Johno Smitho – filmų programą. Filmai bus ne tik rodomi specialiai festivalio metu atgimsiančioje Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro erdvėje, bet ir gyvai pristatomi pačių kūrėjų. Renginį moderuos meno kritikė Dovilė Tumpytė.

Deimantas Narkevičius

Deimantas Narkevičius gimė 1964 m. Utenoje, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje baigęs skulptūros studijas, 1992 m. jis metams išvyko studijuoti į Londoną. Grįžęs į Lietuvą kūrė vietą žyminčius objektus, bet vis labiau augantis domėjimasis naratyvu paskatino įrašinėti interviu ir pokalbius su menininkais, vėliau – per kiną ir video meną eksperimentuoti su įvairiomis naratyvinėmis struktūromis. D. Narkevičiaus kūryba yra sulaukusi plataus pripažinimo tarptautinėje meno scenoje. Jis atstovavo Lietuvą 49-oje Venecijos bienalėje 2001 metais, o 2003 m. dalyvavo 50-sios Venecijos bienalės Molly Nesbit ir Hanso Ulricho Obristo kuruojamoje grupinėje parodoje „Utopia Station“. Nuo 1992 metų dalyvavo grupinėse parodose ne viename reikšmingame šiuolaikinio meno renginyje. 1998 m. pakviestas į Liuksemburgo „Manifesta II“. Jo darbai eksponuoti Londone, Paryžiuje, Briuselyje, Vilniuje, Mančesteryje, Dubline, Vienoje, Helsinkyje, Stokholme, Ciuriche, Roterdame, Melburne ir daugelyje kitų miestų. Surengė ir asmeninių parodų, tokių kaip 2003 m. „Either True of Fictitious“ Prancūzijos Luaro krašto regioniniame šiuolaikinio meno fonde bei 2002 m. „Deimantas Narkevičius Project“ Miuncheno „Kunstverein“.

Johnas Smithas

Johnas Smithas gimė 1952 m. Valtamstouve, rytų Londone. Karališkajame meno koledže studijavo kiną. Iš pradžių domėjosi konceptualiuoju menu ir to meto britų kine vyravusiomis struktūrinio kino idėjomis, bet tuo pačiu žavėjosi ir žodinio pasakojimo paveikumu. J. Smitho filmuose dažnai vaizduojamas kasdienis gyvenimas, griaunamos menamos ribos tarp dokumentinio ir vaidybinio kino, reprezentacijos ir abstrakcijos, realybė keičiama ir perkuriama iš naujo, žaismingai nagrinėjama ir demaskuojama kino kalba. Nuo 1972 m. J. Smithas sukūrė virš penkiasdešimties kino, video filmų bei instaliacijų, rodomų viso pasaulio nepriklausomuose kino teatruose, meno galerijose, televizijose. Daugelyje tarptautinių kino festivalių jis yra pelnęs pagrindinius prizus. 2011 metais gavo Paulo Hamlyno fondo apdovanojimą menininkams, o 2013 metais jam atiteko „Film London“ Jarmano apdovanojimas.

Yann Delattre

Susitikimas su filmo JAUNOS VILKOLAKIŲ DIENOS režisieriumi Yann Delattre.

Spalio 7 dieną, 19:30 Pasakos kino teatre, II Konkursinė Programa

Monsters turn into lovers
Prancūzija | 2015 | Vaidybinis | 23’

Léo Zarka, Josephine Mourlaque

Susitikimas su filmo VĖJO GŪSIS ANT ŠV. VIKTORIJOS KALNO režisieriumi Léo Zarka ir prodiusere Josephine Mourlaque.

Gust Of Wind On The Mount Sainte-Victoire
Prancūzija | 2015 | Animacinis | 7’36”