Atsiminimai iš Rytų fronto

Memories from the Eastern Front
Rumunija
2022
Dokumentinis
30 min.

Amintiri de pe Frontul de Est

 

Režisieriai | Radu Jude, Adrian Cioflâncă
Scenarijus | Radu Jude, Adrian Cioflâncă
Operatorius | Marius Panduru
Montažas | Cătălin Cristuțiu
Prodiuserė | Ada Solomon
Gamybos kompanija | microFILM

 

Kaip atrodytų kruopščiai surinktas Antrojo pasaulinio karo laiku Rumunijos armijos pulko nuotraukų albumas? Laimingo atsitiktinumo dėka turime atsakymą: 6-asis raudonųjų pulkas fotografavo Rytų fronte ir dabar galime pamatyti, kaip veikia „kariškio žvilgsnis“ – ką jis regi, ką nori išsaugoti ateities kartoms. Albumo fotografijos papildytos tekstais iš kitų dokumentų, atskleidžiančiais tai, ką nuotraukose mėginta nuslėpti.

 

Apie režisierius:

Radu Jude – rumunų režisierius ir scenaristas. Už 2006 m. sukurtą trumpą filmą „The Tube with a Hat“ pelnė virš 50 tarptautinių apdovanojimų. Jo debiutinis pilnametražis filmas „Laimingiausia pasaulyje mergina“ (The Happiest Girl in the World, 2009) apkeliavo per 50 tarptautinių kino festivalių. Gausybę apdovanojimų pelnė ir vėlesni filmai: „Aferim!“, „Randuotos širdys“ (Scarred Hearts), „Visi mūsų šeimoje“ (Everybody in Our Family), „Mirusi tauta“ (The Dead Nation), „Man nerūpi, jei į istoriją įeisime kaip barbarai“ (I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians) ir kt. Už naujausią pilno metro filmą „Nesėkmė dulkinantis arba šelmiškas porno“ (Bad Luck Banging or Loony Porn) režisierius laimėjo 2021 m. Berlinalės „Auksinį lokį“. 2021 m. vasarą Radu Jude su trumpu filmu „Caricaturana“ dalyvavo Lokarno ir Venecijos kino festivaliuose, o 2022 m. sugrįžo į Berlinalę su trumpo metro dokumentiniu filmu „Atsiminimai iš Rytų fronto“. Jo naujausio trumpo filmo „The Potemkinists“ pasaulinė premjera įvyko 2022 m. Kanų kino festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“.

Adrian Cioflâncă – istorikas, Rumunijos žydų istorijos studijų centro „Wilhelm Filderman“ direktorius ir Nacionalinės „Securitate“ archyvų tyrimų tarybos kolegijos narys. Gilinasi į holokausto, komunizmo istoriją, politinio smurto temą, kultūros istoriją, istorijos teorija. Kelių filmų ir teatro spektaklių konsultantas. Drauge su Radu Jude sukūrė dokumentinį filmą „Traukinių išvažiavimas“ (The Exit of the Trains) (pasaulinė premjera Berlinalėje, 2020 m.).