11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kviečia lietuvių kūrėjus teikti filmus

Kvietimas 2017-10-18

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis_M.Mikulėno nuotr.

Sausio 18-20 d. vyksiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kviečia lietuvių kūrėjus visą mėnesį registruoti naujausius trumpametražius filmus nacionalinei konkursinei programai.  Registracija į Nacionalinį konkursą vykdoma iki lapkričio 18 d.

Jau dvylika metų rengiamas Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis laikomas vienu didžiausių ir svarbiausių trumpametražių filmų festivalių Baltijos šalyse, kuriame pristatoma apie 100 pastarųjų metų labiausiai dėmesio vertų trumpų filmų iš viso pasaulio. Tačiau šiais metais festivalio organizatoriai susidūrė su iššūkiais, privertusiais abejoti dėl festivalio ateities.

„Skaičiuodami 12-uosius renginio metus, pristatome vienuoliktąjį su puse festivalį – ir mes nejuokaujame. Kadangi šiemet festivaliui valstybinis finansavimas buvo sumažintas du kartus, atsidūrėme kritinėje situacijoje, kuomet turėjome nuspręsti, ar iš viso tęsiame šį trumpųjų filmų festivalį. Nutraukti  ir nenorime, ir neketiname, bet kokybiškai surengti penkių dienų tarptautinį festivalį su tokiu biudžetu yra tiesiog neįmanoma. Tad už pusę pinigų nusprendėme padaryti pusę festivalio. Taip gimė idėja rengti vienuoliktąjį su puse festivalį, kuriame renginio stuburu lieka nacionalinė konkursinė programa bei keletas labiausiai žiūrovų pamėgtų specialiųjų programų,“ – teigia festivalio meno vadovė Marija Razgutė.

Lygiai po trijų mėnesių, sausio 18 dieną prasidėsiantis festivalis trumpo kino gerbėjus pasitiks ne tik visiems jau pažįstamu šūkiu „Trumpi, bet filmai“, bet ir jį lydinčiu – „Trumpas, bet festivalis“. Perpus trumpesnis renginys kvies žiūrovus apsilankyti tiek nacionalinėje konkursinėje programoje, tiek specialiuose kino seansuose – „Kino naktis“ bei „Filmukai vaikams“.

VTTFF apdovanojimo statulėlės_M.Mikulėno nuotr.

Jau trečius metus festivalyje rengiamas Nacionalinis konkursas, kurio metu žiūrovai gali pamatyti naujausius Lietuvos kūrėjų trumpo metro kino darbus, o kūrėjai – pelnyti festivalio apdovanojimą. Kūrėjų darbus vertina trijų narių tarptautinė žiuri, sudaryta iš kino kritikų, filmų kūrėjų ir kino festivalių programų sudarytojų. Pernai nacionalinėje konkursinėje programoje varžėsi 12 lietuviškų trumpametražių filmų, iš kurių du filmai turėjo nacionalines premjeras. Geriausiu filmu buvo paskelbtas režisieriaus Lauryno Bareišos vaidybinis filmas „Kupranugaris“. 2015 m. pirmąjį kartą rengtą Nacionalinį konkursą laimėjo režisieriaus Karolio Kaupinio filmas „Triukšmadarys“, o specialus žiuri paminėjimas atiteko Marijos Kavtaradzės režisuotam darbui „Man dvim keli“.

„Nacionalinė konkursinė programa jau spėjo tapti labai reikšminga festivalio programos dalimi. Ir nors šįkart festivalis ženkliai mažina apimtis, tačiau pirmą kartą suteiksime tiek daug dėmesio lietuvių kūrėjų naujausiems darbams. Tai pelnytas atsakas tiek festivalio žiūrovams, tiek ir mūsų trumpametražių filmų agentūros sekėjams, kurie dažnai pasigenda lietuviškų trumpųjų filmų didžiuose šalies ekranuose,“ – teigia festivalio vadovė, lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ direktorė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Nacionaliniame konkurse gali dalyvauti 2017 m. sukurti įvairių žanrų lietuviški filmai, kurių trukmė neviršija 30 min. Festivalio metu bus išrinktas geriausias lietuviškas trumpametražis filmas. Išsamias dalyvavimo sąlygas bei registracijos nuorodą galima rasti čia.