BALTIC PITCHING FORUM 2015 laukia paraiškų

Kvietimas 2015-05-12

bpf_2015_logo_web

Trečią kartą Vilniuje vyksiantis Baltijos šalių trumpametražių filmų idėjų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum” kviečia teikti naujų vaidybinių ir animacinių filmų projektus. Šis forumas – unikali galimybė tobulinti įgūdžius ir gilinti žinias, išmokti svarbiausių filmo idėjos pristatymo žingsnių bei būti išgirstiems, įvertintiems geriausių Europos kino profesionalų.

Baltijos šalių trumpametražių filmų idėjų pristatymo forumas – tai dviejų dienų renginys, kur Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjai pristatys savo filmų idėjas, kuriomis sieks sudominti tarptautinių televizijų, festivalių, kino gamybos ir platinimo kompanijų bei internetinių VoD platformų atstovus. Pirmąją forumo dieną filmų kūrėjai bus mokomi, kaip aiškiai ir įdomiai pateikti naujo filmo projektą, valdyti savo kūno kalbą, savo idėjomis sudominti potencialų filmo platintoją ar investuotoją. Antrąją forumo dieną filmų kūrėjai projektus pristatys tarptautinei septynių narių komisijai. Projektų idėjas vertins žinomų Europos kino institucijų ir organizacijų atstovai – didžiausio tarptautinio trumpų filmų festivalio Clermont-Ferrand koprodukcijos forumo Euro Connection direktorius Laurent Crouzeix, Wim Vanakcer – NISI MASA janųjų kino kūrėjų asociacijos, scenarijaus departamento vadovas, vienos didžiausių trumpametražių filmų platinimo kompanijos ir festivalio „ Inter Film Berlin” atstovė Nele Fritzche. Projektų pristatymų taip pat klausysis ir vertins kino profesionalai iš Suomijos, Jungtinės Karalystės, Italijos.

Nuo šios savaitės prasidedanti projektų registracija ir tęsis iki rugpjūčio 1 dienos. Šiemet forumo organizatoriai laukia ne tik vaidybinių, bet ir animacinių trumpametražių filmų projektų. Forumas vyks spalio 9-10 dienomis Vilniuje.

„Baltic Pitching Forum” renginio pabaigoje minėta septynių narių komisija išrinks du geriausius projektus, iš kurių vienas gaus kvietimą į kitąmet vyksiančio didžiausio trumpametražių filmų festivalio Clermot-Ferrandą (Prancūzija) koprodukcijos forumą „Euro Connection”, o kitas į Liuksemburge rengiamas tarptautines scenarijaus rašymo dirbtuves ir koprodukcijos forumą „ European Short Pitch”.

Trečią kartą Baltijos šalyse rengiamo trumpametražių projektų pristatymo forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian shorts“ kartu su partneriais – tarptautiniu Rygos filmų festivaliu „2ANNAS“, Rygos trumpametražių filmų centru „ShortRiga”, Taline vykstančiu studentiškų bei trumpų filmų festivaliu „Sleepwalkers“ bei estiškų trumpametražių filmų centru „ ShortEst”.

Projektų paraiškas „Baltic Pitching Forum“ renginiui galima pateikti internetu: https://filmshorts.lt/en/bpf-2015-2/