Būsimų kino kritikų kalvė „Shorts Critics“ kviečia į unikalią mokymų programą

Kvietimas 2022-08-04

„Shorts Critics“ – pirmą kartą Lietuvoje rengiama mokymų programa, skirta kelti pradedančiųjų kino kritikų, žurnalistų ir komunikacijos specialistų kompetencijas kino kritikos srityje. Konkurso būdu atrinkti dalyviai rugsėjo-sausio mėnesiais praktikuosis kurti apžvalgas, recenzijas, interviu, kritinius straipsnius, atsiliepimus kartu su geriausiais šios srities ekspertais. Registracija į kol kas vienintelę tokią mokymų programą vyks iki rugpjūčio 25 d.

Naująją kino kritikos mokymų programą inicijuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Pasak agentūros įkūrėjos Rimantės Daugėlaitės, tokia programa rengiama atsižvelgiant į tai, kad trumpametražio kino kritikos ekspertų Lietuvoje trūksta. „Matome, kad domėjimasis lietuvišku kinu, įskaitant ir trumpametražius filmus, kasmet auga, jo kuriama ir žiūrima vis daugiau. Todėl siekiame, kad mokymų programa „Shorts Critics“ suteiktų reikiamų praktinių įgūdžių ir aktualių žinių būsimiems kino kritikos profesionalams bei praturtintų kino kritikos lauką Lietuvoje“, – teigia R. Daugėlaitė.

Pirmasis „Shorts Critics“ mokymų sezonas bus skiriamas Lietuvos auditorijai. Konkurso būdu į programą atrinkti 5 pradedantys kino kritikai, žurnalistai ar kultūros komunikacijos lauke dirbantys specialistai rugsėjo-sausio mėnesiais lavins savo kūrybinio rašymo, analitinės žurnalistikos, kino teorijų bei trumpametražių filmų analizės įgūdžius su kino ir žurnalistikos ekspertais iš Lietuvos ir užsienio. Mokymų programos ugdymo vadovės – profesionalios kino kritikės ir filmų festivalių programų sudarytojos – Mantė Valiūnaitė ir Monika Gimbutaitė.

Rugsėjį būsimieji kino kritikai dalyvaus intensyviose dirbtuvėse tokiomis temomis kaip kino kritika, kūrybinis rašymas, ryšiai su žiniasklaida, kino programų sudarymas. Neatsiejama mokymų programos dalis – dalyvavimas festivaliuose ir, žinoma, filmų žiūrėjimas. Spalio-sausio mėnesiais dalyviai lankysis Lietuvoje vyksiančiuose kino festivaliuose (žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Europos šalių kino forumas „Scanorama”, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis) ir rašys recenzijas apie pasirinktus trumpametražius filmus ir/ar filmų programas, kurios bus talpinamos į „Lithuanian Shorts“ bei minėtų festivalių ir partnerių svetaines.

Baigiamasis mokymų etapas – dalyvavimas intensyviose dirbtuvėse 2023 m. sausį vyksiančiame 16-ajame Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje. Dirbtuvių metu vyks konsultacijos su užsienio ekspertais, bus rengiamos atviros paskaitos bei seminarai, prieinami ir platesnei auditorijai.

Registracijos anketa čia.

Taisyklės čia.

Daugiau informacijos čia.