Festivalis kviečia švęsti kultūros naktį su lietuviškais festivalių favoritais

Naujiena 2023-06-06

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis kviečia „Kultūros naktį“ praleisti su lietuvišku kinu. Birželio 16 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiami du trumpo kino seansai, kurių metu sostinės gyventojams ir svečiams bus pristatyti trys tarptautinio ir nacionalinio pripažinimo sulaukę lietuvių kino kūrėjų trumpametražiai filmai. Filmų peržiūros vyks penktajame bibliotekos aukšte esančioje Konferencijų salėje 18:00 ir 19:15 valandomis.

„Kultūros nakties“ repertuarą praturtinančioje trumpametražių filmų programoje „Trumpi, bet filmai: festivalių favoritai“ – Europos kino apdovanojimams nominuotas, „Sidabrinę gervę“ pelnęs Sauliaus Baradinsko filmas „Techno, Mama“, dar vienas „Sidabrinės gervės“ laureatas, Kanų kino festivalio „Kritikų savaitėje“ pristatytas Vytauto Katkaus debiutinis trumpametražis filmas „Kolektyviniai sodai“ bei „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatės, dramaturgės Birutės Kapustinskaitės režisūrinis debiutas „Motinos“, šiemet Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje apdovanotas kaip geriausias lietuviškas filmas. 

Programos filmai nagrinėja tėvų ir vaikų santykius, iš skirtingų perspektyvų žvelgdami į šeimos santykių dinamiką, kartų skirtumus, kvestionuodami nusistovėjusias bendravimo normas, ypatingai taikliai ir subtiliai vaizduodami vyraujantį nesusikalbėjimą ir susvetimėjimą. 

Visi filmai – lietuvių kalba su angliškais subtitrais, skirta žiūrovams nuo 13 m. Vieno seanso trukmė – 48 min. Įėjimas nemokamas, vietų skaičius ribotas.

Filmų peržiūrą organizuoja Vilniaus trumpųjų filmų festivalis, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Seansai yra festivalio „Kultūros naktis“ dalis.

 

Daugiau apie filmus:

Techno, Mama

rež. Saulius Baradinskas
vaidybinis, 18 min., 2021

Nikita mėgsta klausytis techno ir svajoja nuvykti į Berlyną, aplankyti žymųjį „Berghain“ klubą. Jo motina Irena dar nežino apie tokias sūnaus svajones, tad jų lūkesčiai greitai susikirs.

 

Kolektyviniai sodai

rež. Vytautas Katkus
vaidybinis, 15 min., 2019

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.

 

Motinos

rež. Birutė Kapustinskaitė
vaidybinis, 15 min., 2021

Tai istorija apie dvi motinas, kurios turi paleisti viena kitą, kad galėtų užaugti.

Karšta vasaros diena prie jūros. Pas Aldoną (45 m.) į svečius atvažiuoja devintą mėnesį nėščia jos vienturtė dukra Miglė (25 m.). Džiaugdamasi jos vizitu, Aldona stengiasi parodyti visą savo rūpestį. Mama pamažu smelkiasi į dukros erdvę: siūlo savo pagalbą, kviečia persikraustyti pas ją, o tai kuo toliau, tuo labiau Miglę atstumia. Kai dukra pamato mamos paruoštą staigmeną – kruopščiai įrengtą kambarį kūdikiui, pratrūksta – čia Aldona nuėjo per toli. Naktį Miglei prasideda sąrėmiai, o kartu su jais – naujas etapas, kuriame Aldona turi peržengti savo nerimą, paleisti dukrą ir pagaliau priimti tai, ko labiausiai bijo – savo vienatvę.