Festivalyje – industrijai skirti renginiai

Renginys 2021-01-09

Be kino seansų festivalio metu vyks išskirtiniai virtualūs renginiai, diskusijos, pokalbiai su filmų kūrėjais ir programų sudarytojais, kurie leis žiūrovams labiau įsigilinti į trumpo metro kūrimo ir tarptautinės sklaidos subtilybes, festivalio filmų atrankos procesą, naujausias trumpametražių filmų tendencijas bei iš arčiau susipažinti su festivalio komanda (visų renginių tvarkaraštis čia).

14-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis sausio 15-16 d. kviečia į du industrijos atstovams skirtus renginius. Renginiai vyks virtualiai, kviečiame registruotis čia.

 

– Sausio 15 d., penktadienis –

12:00-13:30

Lietuviški trumpametražiai ir jų sėkmės istorijos dirbant su pardavimų agentu

Lietuvių kino kūrėjų trumpieji filmai pastaraisiais metais pradėjo akivaizdžiai įsitvirtinti tarptautiniame trumpametražių filmų industrijos žemėlapyje. Filmų pardavimų agentas yra vienas iš tų tiltų, per kurį lietuvių darbai gali pasiekti tarptautinę auditoriją.

Šio pranešimo metu bus kalbama apie dviejų lietuviškų animacinių trumpametražių filmų – „Žonglierius” (rež. Skirmanta Jakaitė, prod. Agnė Adomėnė, 2018) ir „Matilda ir atsarginė galva” (rež. Ignas Meilūnas, prod. Marija Razgutė, 2020) – sėkmės istorijas. Apie tai, kaip juos pastebėjo prancūzų pardavimų kompanija, kokios buvo pasirinktos filmų platinimo ir festivalių strategijos, atnešusios filmams tarptautinį pripažinimą, kas svarbu dirbant su kino kūrėjais iš pardavimų agento perspektyvos ir kokios, apskritai, matomos lietuviško kino tendencijos.

Pranešėja: Luce Grosjean (MIYU Distribution, Prancūzija)

Moderatorius: Laurence Boyce (Estija)

Pranešimas – anglų kalba.

 

Apie pranešime apžvelgiamus filmus:

ŽONGLIERIUS,
rež. Skirmanta Jakaitė, prod. Agnė Adomėnė
animacinis, 11 min., 2018

MATILDA IR ATSARGINĖ GALVA
rež. Ignas Meilūnas, prod. Marija Razgutė
animacinis, 13 min., 2020

 

– Sausio 16 d., šeštadienis –

14:00-15:30

Diskusija „Tarptautinė koprodukcija trumpametražiuose filmuose”

Tarptautinė koprodukcija kuriant lietuviškus trumpametražius filmus gan reta praktika. Šios diskusijos metu patyrusios filmų prodiuserės dalinsis savo patirtimi dirbant su trumpųjų filmų projektais ir jų koprodiuseriais – nuo kultūrinių skirtumų iki gamybinių aspektų, bus kalbama apie tai, kada verta ieškoti koprodiuserių, kokią tai vertę kuria filmui ir kūrėjams.

Diskusijos dalyvės:  prodiuserės Gabija Siurbytė (Dansu), Agnė Adomėnė (Art Shot)

Moderatorė: prodiuserė Marija Razgutė (M-films)

Diskusiją pristato „Moterys Lietuvos kino ir TV industrijoje“ (WIFT LT) judėjimas.