JONO MEKO RETROSPEKTYVA IR INTERAKTYVUS FILMAS „Kinoautomatas”

2012-09-04

„Kam sėdėti kino teatre dvi valandas ir laukti tos išsvajotos filmo kulminacijos, jeigu yra galimybė visas emocijas patirti, pavyzdžiui, per dešimt minučių“, – ironiškai sako „Vilniaus kino šortų“ direktorė Rimantė Daugėlaitė. Jau poryt, rugsėjo 6-ąją, sostinėje prasidėsiantis trumpų filmų festivalis šiemet provokuojančiai klausia: „Kam laukti?“

Šių metų “Vilniaus kino šortai” didžiausi per septynerius metus: dešimt konkursinių, trys specialiosios lietuviškų filmų programos, žinomų režisierių iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos vizitai, muzikos ir kino sintezė ant stogo bei ryškiausias festivalio akcentas – „Kinoautomatas“.

„Jau keleri metai vilniečiams „šortai“ asocijuojasi ne su trumpomis kelnėmis, o su kokybiškais trumpo metro filmais. Užaugome iki didžiausio trumpo metro festivalio Baltijos šalyse. Emociškai sultinga ir įvairialypė konkursinė programa šiemet nuslopins net ir aršių trumpo metro kritikų skepticizmą“, – šypsosi R. Daugėlaitė.

Kruopščiai atrinktoje konkursinėje programoje bus parodyti 62 iš atrankai atsiųstų beveik tūkstančio filmų iš viso pasaulio.

Lietuviškam kinui taip pat bus atiduota reikšminga duoklė. Pirmą kartą bus parodyta lietuvių sukurtų šokių filmų programa, kurią sudarys 11 filmų. Tiek pat filmų bus parodyta ir Gražiausių animacinių filmų programoje – nuo pirmojo piešto lietuviško animacinio kūrinio „Vilkas ir siuvėjas“ iki naujausių šių dienų darbų.

Trečioje specialioje programoje „Vilniaus kino šortai“ pagerbs šiemet 90–ąjį gimtadienį minėsiantį Joną Meką. Žiūrovai išvys dešimt unikalių J. Meko trumpo metro kūrinių.

Apkeliavęs įvairius užsienio kino festivalius į „Vilniaus kino šortus“ atkeliaus ir legendinis „Kinoautomatas“ – pirmasis interaktyvus filmas pasaulyje. Šis filmas išskirtinis tuo, kad kino seanso metu žiūrovai galės patys nuspręsti, kaip elgtis pagrindiniam veikėjui. Paspaudę žalią ar raudoną mygtuką, jie pasuks filmo eigą norima kryptimi.

Festivalio filmų programą papildys įvairūs renginiai bei paskaitos. Videomenininkė ir choreografė Helena Jonsdottir iš Islandijos ves seminarą ir kūrybines dirbtuves apie fizikinį kiną. Rugsėjo 8 d., šeštadienį, festivalis kvies užlipti ant Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės stogo. Ten nebylius trumpametražius filmus papildys „Vilnius Temperature“ muzikinės improvizacijos.