Kanų kino festivalio mugėje – Baltijos šalių trumpametražių filmų industrijos akcentai

Naujiena 2021-07-12

Įpusėjus Kanų kino festivaliui ir jo mugei, liepos 12-16 dienomis, vyks trumpametražių filmų industrijos atstovams skirti renginiai „Short Film Corner | Rendez-Vous Industry“, tarp kurių – ir Baltijos šalių trumpųjų filmų naujienos. Šiais metais lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais iš Latvijos ir Estijos pristatys dvi programas, skirtas supažindinti industrijos atstovus su naujausiais regiono kino kūrėjų darbais bei apžvelgti kino gamybos tendencijas.

Pirmą kartą mugės videotekoje bus pristatoma jungtinė naujausių Baltijos šalių kūrėjų trumpųjų filmų programa „Baltic Shorts“. Tarp 10-ies darbų ir 3 lietuviški filmai: „Motinos“ (rež. Birutė Kapustinskaitė), „Mora Mora“ (rež. Jurga Šeduikytė) ir „Tėtušis“ (rež. Justas Ramanauskas).  Programų prisistatymas mugės videotekoje svarbus sklaidos „įrankis“ ką tik pagamintiems filmams, nes čia kino pardavimų agentai, platintojai, festivalių ir televizijų atstovai ieško ne tik naujo turinio savo katalogams, bet ir naujų talentų.

Liepos 15 d., ketvirtadienį, trumpametražių filmų industrijos atstovai bus kviečiami į virtualų pranešimą „Small Countries. Big Impacts: The Short Film Production Ecosystem of the Baltics“, kuris apžvelgs Baltijos šalių trumpųjų filmų gamybos padėtį, tendencijas ir perspektyvas. Renginio metu bus kalbama apie kino gamybos galimybes kiekvienoje Baltijos šalyje bei sėkmingus tarptautinės koprodukcijos atvejus, kurie, tikimasi, paskatins mugėje dalyvaujančius industrijos atstovus atkreipti dėmesį į regioną.

Trumpametražių filmų programą kuruoja ir prisistatymą Kanų kino festivalio mugėje rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais – Rygos tarptautiniu kino festivaliu, Rygos tarptautiniu trumpųjų filmų festivaliu „2ANNAS“ ir Estijos trumpametražių filmų centru „ShortEst“. Instituciniai partneriai – Lietuvos ir Latvijos kino centrai.

Daugiau informacijos apie Baltijos šalių trumpametražių filmų programą „Baltic Shorts“: čia.

 

PROGRAMA

Liepos 12-16 d.

Naujausių Baltijos šalių trumpametražių filmų programa „Baltic Shorts“
„Short Film Corner“ videoteka. Dalyvavimas – tik su mugės akreditacija.
Daugiau informacijos: https://catalogue.cannescourtmetrage.com

Liepos 15 d. 10:00 – 11:15 (CET)
Pranešimas „Small Countries. Big Impacts: The Short Film Production Ecosystem of the Baltics“
Pranešėjas: Laurence Boyce (Estija)
Rendez-Vous Industry platformoje. Dalyvavimas – tik su mugės akreditacija.
Daugiau informacijos: www.cannescourtmetrage.com/en/actualites/keynotes-2021-1