Kine ir televizijoje dirbančios moterys kviečiamos į ketvirtąjį mentorystės programos sezoną

Kvietimas 2022-03-07

Kino ir televizijos industrijose dirbančios moterys kviečiamos dalyvauti jau ketvirtajame mentorystės programos „Lithuanian Shorts Mentorship” sezone. Aštuonių mėnesių programoje laukiamos motyvuotos, skirtingų kino ir televizijos sričių atstovės, siekiančios pagilinti turimas žinias ar keisti profesinę sritį. Mentorystės programą rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Paraiškos priimamos iki kovo 31 d.

Gegužę prasidedančios programos „Lithuanian Shorts Mentorship 2022” metu ugdytinės turės išskirtinę galimybę konsultuotis su joms priskirtais mentoriais – Lietuvos kino ir televizijos sričių ekspertais. Programos metu vyks individualūs susitikimai su mentoriais, įvairios grupinės veiklos, asmeninio tobulėjimo mokymai, paskaitos industrijai aktualiomis temomis ir neformalūs dalyvių susitikimai, padėsiantys dar geriau lavinti tiek profesinius, tiek bendruosius įgūdžius, megzti pažintis ir mokytis pristatyti save. „Ši mentorystės programa viršijo pačius drąsiausius mano lūkesčius. Čia tapau atviros, kuriančios profesinės bendruomenės dalimi”, – teigia 2021 m. mentorystės programos dalyvė, animacijos prodiuserė Ilona Stankevičienė.

Kasmet prie mentorystės programos prisideda skirtingų Lietuvos kino ir televizijos sričių profesionalai, norintys dalintis savo žiniomis ir patirtimis su programos dalyvėmis. „Profesinis augimas yra nuolatinis procesas, kupinas įvairiausių iššūkių, mentorystė padeda pažvelgti į tuos iššūkius iš šalies ir pasidalinti savo įžvalgomis su ugdytine”, – teigia ne vienerius metus programoje mentoriaujanti prodiuserė Živilė Gallego. Praėjusių metų mentoriais buvo tokie industrijos atstovai, kaip prodiuserės Dagnė Vildžiūnaitė, Gabija Siurbytė, Marija Razgutė, režisieriai Marija Kavtaradzė, Gabrielė Urbonaitė, Ignas Meilūnas, kino komunikacijos specialistės Dovilė Raustytė-Mateikė ir Dovilė Grigaliūnaitė, kino edukatorė Gintė Žulytė.

Šiemet pirmą kartą „Lithuanian Shorts Mentorship” istorijoje dalyvių atranka vyks net trimis etapais. Esminis atrankos pokytis – individualūs pokalbiai su potencialiomis kandidatėmis, siekiant įvertinti jų motyvaciją bei pasiryžimą dalyvauti programoje.

„Lithuanian Shorts Mentorship” – tai vienintelė mentorystės programa Lietuvoje, skirta kino ir TV industrijoje dirbančioms moterims. Šios programos metu atrinktoms dalyvėms suteikiama galimybė konsultuotis su Lietuvos kino ir televizijos industrijos profesionalais, kurie dalinsis savo žiniomis ir patirtimi, padės rasti atsakymus į kylančius klausimus bei tinkamai nukreips programos pradžioje užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo link. Mentorystės tikslas – padėti moterims atrasti savo talentus, suteikti trūkstamų žinių, skatinti atrasti naujas profesinio tobulėjimo galimybes bei ryžtingai tęsti savo karjerą kino ir TV srityse. 

 

Registracija į ketvirtąjį mentorystės programos sezoną vyksta iki kovo 31 d.

Registracijos anketa.

„Lithuanian Shorts Mentorship 2022” taisyklės ČIA.