Kino ir televizijos moterys kviečiamos teikti paraiškas trečiajam mentorystės programos sezonui

Kvietimas 2021-02-18

Trečius metus vyksianti profesinės mentorystės programa „Lithuanian Shorts Mentorship” kviečia kino ir televizijos industrijose dirbančias moteris teikti paraiškas naujam sezonui. Dalyvauti programoje yra raginamos skirtingų kino ir televizijos sričių atstovės, kurios siekia keisti profesinę sritį ar nori pagilinti žinias bei yra motyvuotos mokytis iš patyrusių savo srities žinovų. Programą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Paraiškos į mentorystės programą priimamos iki kovo 10 d.

Balandžio-gruodžio mėnesiais vyksiančios „Lithuanian Shorts Mentorship” programos metu atrinktos dalyvės turės galimybę semtis žinių iš Lietuvos kino ir televizijos industrijos profesionalų. Bent kartą per mėnesį bus rengiami individualūs susitikimai su mentoriais, organizuojamos įvairios grupinės veiklos, asmeninio tobulėjimo mokymai, filmų peržiūros bei paskaitos. Kiekvieno susitikimo metu bus lavinami profesiniai ir asmeniniai įgūdžiai bei stiprinamas žinių bagažas kino bei televizijos srityse.

Kasmet programos mentoriais kviečiami tapti Lietuvos kino ir televizijos industrijos profesionalai ir ekspertai, turintys didelę motyvaciją dalintis savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Praėjusių sezonų programos mentoriais buvo pasirinkti tokie industrijos profesionalai kaip prodiuseriai Marija Razgutė, Gabija Siurbytė, Agnė Adomėnė, Dagnė Vildžiūnaitė, Živilė Gallego, Rasa Miškinytė ir Lukas Trimonis, režisieriai Gediminas Šiaulys, Jūratė Samulionytė ir Marija Kavtaradzė, scenaristė Birutė Kapustinskaitė, filmų kostiumų dailininkė Fausta Naujalė, festivalio „Kino pavasaris“ komunikacijos skyriaus vadovė Dovilė Raustytė, kino gamybos vadovai Justinas Pocius, Rūta Petronytė, televizijos laidų ir filmų prodiuserė Teresa Rožanovska.

Vasario 24 d., trečiadienį, 15 val. „Lithuanian Shorts Mentorship” organizatoriai kviečia programa besidominčias kandidates dalyvauti virtualioje infosesijoje. Renginio metu programos partneris, karjeros vystymo ir mentorystės temų ekspertas Saulius Alksnis papasakos, kas yra mentorystė, kokie yra jos pagrindiniai principai ir kokią profesinę vertę ji kuria. Taip pat S. Alksnis nubrėš gaires, kaip tinkamai pasirengti  „Lithuanian Shorts Mentorship” paraiškos pildymui – kaip formuluoti savo motyvaciją, įvardinti profesinius tikslus ir lūkesčius. Infosesija vyks „Lithuanian Shorts” Facebook paskyroje.

Registracija į mentorystės programą iki kovo 10 d. čia.

Registracijos taisyklės.