Lietuviškas trumpametražis kinas grįžta į „LT.art Vienna” festivalį Austrijoje

Naujiena 2022-10-11

Šią savaitę Austrijos sostinėje Vienoje vyksta tarpdisciplininis menų festivalis „LT.art Vienna”, kasmet pristatantis ir supažindinantis auditoriją su lietuvių kultūra bei jaunaisiais Lietuvos talentais. Trečius metus iš eilės  lietuvišką kiną festivalyje pristato agentūra „Lithuanian Shorts”, žiūrovams parengusi penkių trumpametražių filmų programą „Mano puikioji egzistencija”. Seansas vyks spalio 12 d., trečiadienį, 20:30 val. (Vienos laiku) kino teatre „Admiral Kino”. Po peržiūros vyks virtualus pokalbis su vieno iš programos filmų – „Limuzinas” – režisiere Saule Bliuvaite.

Programoje „Mano puikioji egzistencija” pateikiamos itin aktualios ir šiandienos visuomenę atspindinčios temos. Pasitelkę kinematografinį vaizdą, Lietuvos kino kūrėjai tyrinėja emocinę individo pusę ir jo būseną įvairiose bendruomenėse. Filmų programa kupina bandymų prisitaikyti, troškimų gyventi savyje ir vilčių būti pripažintam. Kviečiame susipažinti su programos filmais:

 

Limuzinas
rež. Saulė Bliuvaitė
2021 / dokumentinis / 15’

Limuzinais besivažinėjančius niekuo tarpusavyje nesusijusius žmones sujungia bendras kelionės tikslas – nežinomybė.

Aš buvau Maksas
rež. Lukas Kacinauskas
2022 / vaidybinis / 21’

Maksas pirmąkart eina į internetinių pažinčių pasimatymą su kitu vaikinu, vardu Tadas. Maksas jaučiasi nejaukiai ir nedrąsiai, tad iniciatyvos imasi Tadas. Naktinėje kelionėje po miestą jis vis bando pažinti Maksą, tačiau šis vengia kalbėti apie save ir išsisukinėja. Maksas blaškosi tarp savo jausmų ir Tado spaudimo, galiausiai palūžta ir atskleidžia esąs visai ne Maksas.

Motinos diena
rež. Kamilė Milašiūtė
2017 / vaidybinis / 13’

Motinos dienos proga šešiolikmetis Nerka su draugais tradiciškai vagia gėles, kad galėtų padovanoti savo mamoms. Tačiau šiais metais Nerka savo mamos dar nematė. Ji dingo, netekusi teisių į vaiko priežiūrą. Tikėdamas, jog mama nekalta, Nerka pasiryžta ją surasti.

Techno, Mama
rež. Saulius Baradinskas
2021 / vaidybinis / 18’

Nikita mėgsta klausytis techno ir svajoja nuvykti į Berlyną, aplankyti žymųjį „Berghain“ klubą. Jo motina Irena dar nežino apie tokias sūnaus svajones, tad jų lūkesčiai greitai susikirs.

Šaknys
rež. Jonas Juškaitis
2021 / animation / 5’

„Šaknys“ yra J. Juškaičio debiutinis trumpametražis filmas apie nepriklausomoje Lietuvoje gimusius paauglius. Juos supantys pastatai ir plaukai – per tai filme pasakojamos jaunimo patirtys. Sovietiniuose rajonuose tarp pilkų gatvių bei kvadratinių blokų gyvenantys paaugliai ieško ryšio su savo išvaizda ir aplinka. Filmas pieštas tušu ir sujungtas su nuotraukų bei vaizdo koliažais.

Daugiau informacijos apie festivalį ir jo programą: https://www.ltartvienna.com/