Lietuviški trumpieji filmai antrus metus iš eilės sugrįžta į „LT.Art.Vienna” menų festivalį Austrijoje

Naujiena 2021-10-12

Austrijos sostinėje vykstantis tarpdisciplininių menų festivalis „LT.Art.Vienna” spalio 6-16 d. miesto gyventojus ir svečius kviečia pasinerti į lietuvišką kultūrą ir iš arčiau susipažinti su talentingais lietuvių menininkais. Šiemet festivalio programoje – speciali lietuviškų trumpametražių filmų programa „Lithuanian Shorts: Cinematic Connections”, kurią paruošė „Lithuanian Shorts” agentūra.

Antrus metus „LT.Art.Vienna” festivalyje jaunuosius kūrėjų darbus pristatanti „Lithuanian Shorts” agentūra džiaugiasi užsimezgusia draugyste ir kviečia žiūrovus apsilankyti kino seanse spalio 14 d. 20:30 val. Admiral kino teatre (Burggasse 119, 1070 Viena). Savo filmus pristatyti atvyks režisierės Karolina Nadzeikaitė (filmas „AMMU”) ir Miglė Križinauskaitė-Bernotienė (filmas „Prisiminimų nešėjai”).  Daugiau informacijos apie festivalį – čia.

„Lithuanian Shorts: Cinematic Connections” programoje pristatomi šeši trumpametražiai filmai, nukelsiantys žiūrovus į sielvartą, skausmą ir atskirtį patiriančių žmonių ir neteisybės persmelktą gamtos pasaulius. Programos filmai buvo sėkmingai pristatyti nacionaliniuose ir tarptautiniuose kino festivaliuose bei pelnė gausybę apdovanojimų.

 

Programos filmai:

 

AMMU
rež. Karolina Nadzeikaitė
vaidybinis, 2021, 24 min.

Netolimoje ateityje gyvenanti pagrindinė veikėja Alex, išgyvenusi eilinį skaudų išsiskyrimą, užsirašo į įstaigą, kurioje žmonės mokomi gyventi vienatvėje. Mokymų metu moteris supažindinama su jauna įstaigos darbuotoja Kaste, su kuria užmezga artimą ryšį. Tačiau Alex niekas neįspėja, kad mokymų esmė yra netikėtai ir stipriai išugdyti gebėjimą būti vienam.

 

IEVA
Rež. Domas Petronis, Vytautas Plukas
vaidybinis, 2021, 14 min.

Žmogus bando atkurti save pagal tai, kaip pats save mato, tačiau toks kreivas atspindys paskęsta nejaukumo slėnyje.

 

PRISIMINIMŲ NEŠĖJAI

Rež. Miglė Križinauskaitė-Bernotienė
Eksperimentinis, 2020, 13 min.

Kiekvieną akimirksnį – vienu prisiminimu vis daugiau. Bet atmintis kartais apanka ir tik lieka kažkas apgraibom.

 

GIMIMAS
Rež. Eglė Davidavičė
animacinis, 2017, 3 min.

“Gimimas” – tai filmas apie baimę miškui, jo tankmei ir viskam, kas slepiasi joje, kas nematoma, tačiau stipriai juntama.

 

VIENAS GYVENIMAS
Rež. Marija Stonytė
dokumentinis, 2019, 19 min.

Privačioje fermoje gimęs drugelis yra parduodamas, kad taptų renginio puošmena. Jo kelionė į koncertų salę atspindi modernioje visuomenėje bandantį išgyventi gamtos sutvėrimą.

 

KOLEKTYVINIAI SODAI
Rež. Vytautas Katkus
vaidybinis, 2019, 15 min.

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.