Lietuviški trumpieji filmai keliauja po Lietuvą: rugsėjį laukia seansai Klaipėdoje ir Pasvalyje

Naujiena 2022-08-18

Rugsėjį Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kartu su asociacija LATGA kviečia į nemokamus lietuviškų trumapmetražių filmų seansus  Klaipėdoje ir Pasvalyje. Šiais metais festivalio Nacionalinėje konkursinėje programoje pristatyti filmai – pašėlę, techno muzikos įkvėpti, keliantys klausimus ir ieškantys atsakymų, dažnai netelpantys tradicinių žanrų rėmuose ir kuriantys šiuolaikinio lietuviško kino identitetą.

„Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 1“ seansas KLAIPĖDOJE rugsėjo 2 d. 19 val.; PASVALYJE rugsėjo 8 d. 12 val.

Kodėl taip sunku mylėti? Ar androidas gali tapti žmogumi? Ir kaip gi nutinka, kad stojiškai pakelti galima tiek daug – tik ne didžiąsias šventes su savo artimaisiais? Tai – tik keletas klausimų, kuriuos žiūrovams kelia šios programos filmai: jautrūs, ironiški ir skausmingai realistiški.

Programoje: „Techno, Mama“ (rež. Saulius Baradinskas), „Ieva“ (rež. Vytautas Plukas, Domas Petronis), „Pelkė“ (rež. Klementas Leonas Davidavičius), „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ (rež. Greta Griniūtė), „Apklausa“ (rež. Urtė Sabutytė).

Plačiau apie programos filmus.

 

„Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 2“ seansas KLAIPĖDOJE rugsėjo 16 d. 19 val.; PASVALYJE rugsėjo 14 d. 12 val.

Programoje bus visko – juoko pro ašaras, meilės paieškų, nostalgiškų jaunystės prisiminimų, įtampos ir tikros dramos. Kiekvienam pagal skonį. Pradedantys režisieriai išbando žanrinio kino galimybes: trilerį, socialinę dramą, komediją. Tai Lietuvos kine nėra įprasta ir būtent dėl to tik dar įdomiau.

Išvysite: „Viskas gerai“ (rež. Jorūnė Greičiūtė), „Aš buvau Maksas“ (rež. Lukas Kacinauskas), „Miegamasis rajonas“ (rež. Vytautas Katkus), „Tėtušis“ (rež. Justas Ramanauskas), „Paskutinis kartas“ (rež. Rinaldas Tomaševičius).

Plačiau apie programos filmus.

 

Kino seansai Klaipėdoje vyks Prano Domšaičio galerijoje, (Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Liepų g. 33). Pasvalyje filmai bus rodomi M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo a. 7). Kino seansai – nemokami, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl rekomenduojama atvykti anksčiau. Visi filmai turi angliškus subtitrus.

Nuo rugsėjo 22 d. abi programas bus galima išvysti ir „Žmonės Cinema“ namų kino platformoje.

2022 m. Nacionalinio konkurso rėmėja – asociacija LATGA.