Lietuviškų trumpų filmų kūrėjai prisideda prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos Jungtinėje Karalystėje

Naujiena 2022-03-03

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ siekia išreikšti palaikymą Ukrainos piliečiams, kenčiantiems nuo Rusijos agresijos Ukrainoje, ir prisijungia prie Jungtinėje Karalystėje studijuojančių lietuvių iniciatyvos. Agentūra kartu su Lietuvos kino kūrėjais bei kino ir reklamos gamybos kompanija „Dansu films“ Niukastlo universitete pristatys lietuviškų trumpametražių filmų programą. Filmų peržiūra vyks kovo 5 d. universiteto erdvėje.

Studentų inicijuojamas projektas – tai serija renginių, skirtų surinkti lėšų Ukrainos humanitarinės pagalbos fondams. „Paskutinių dienų naujienos, Rusijos invazija į Ukrainą, studentų iš Baltijos tarpe tapo viskuo, apie ką mes galvojame ir kuo gyvename. Norėtumėme dabar būti Lietuvoje, norėtumėme prisijungti prie demonstracijų ir išreikšti mūsų palaikymą Ukrainai, bet esame toli. Vis dėlto atsisakome pasyviai laukti žinių ir ieškome būdų padėti“, – teigia lietuvių studentų bendruomenės Niukastlo universitete nariai.

Viena iš pagrindinių iniciatyvos idėjų yra pakviesti vietinę bendruomenę į Rytų Europos režisierių filmų peržiūras. Dėl šios priežasties organizatoriai kreipėsi ir į Lietuvos kino kūrėjus. Šeštadienį vyksiančiame seanse bus pristatyti šie trumpieji filmai: „Motinos diena“ (rež. Kamilė Milašiūtė), „Kai perplauksi upę“ (rež. Klaudija Matvejevaitė), „Mimikrija ir jos sindromai“ (rež. Anastasija Piroženko), „Namo“ (rež. Gabrielė Urbonaitė), „Tardytojas“ (rež. Jurgis Matulevičius), „Kaltė“ (rež. Eglė Rupaitė), „Žana“ (rež. Živilė Mičiulytė), „Pardaviau klasiokę“ (rež. Gantas Bendikas), „Žmogus Vielabraukis“ (rež. Jonas Trukanas), „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas) ir „Vaiduoklis, kurio neprisimenu“ (rež. Jonas Trukanas).

Visos filmų seanso metu surinktos lėšos bus paaukotos „Project C.U.R.E“ organizacijai, kuri teikia paramą Ukrainos ligoninėms.