Lukiškių kalėjimo naujo sezono atidaryme – trumpametražių filmų seansai

Renginys 2022-05-12

Šiandien naująjį sezoną pradedantis Lukiškių kalėjimas sostinės gyventojams ir svečiams žada geriausią vasarą, o jos belaukiant kviečia į sezono atidarymo renginius. Kalėjimo erdvėse šį savaitgalį, gegužės 12-15 d., veiks dizaino ir meno mugė, gros muzika, vyks kino seansai ir lauks naktinių šokių aikštelė.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis sveikina Lukiškių kalėjimą su sezono pradžia ir renginio lankytojams pristato trumpųjų filmų programą „Tragikomiški gyvenimai”. Penki Europietiški trumpieji filmai su taiklios ironijos ir komedijos elementais pasakoja netikėtas paprastų žmonių istorijas. Per 72 minutes žiūrovai spės įsijausti į filmų veikėjų gyvenimus – juoksis iš absurdiškų situacijų, spręs tarp artimųjų įsiplieskusį ginčą, bandys nuslėpti avariją ir prisimins atsisveikinimo akimirką.

Festivalio seansai Lukiškių kalėjimo erdvėse vyks gegužės 13 d. (penktadienis) 16 val. ir 20 val., gegužės 15 d. (sekmadienis) 12 val., 16 val. ir 20 val.

Programos „Tragikomiški gyvenimai” filmai – Konsultacija (rež. Adas Burkšaitis, 2021, Lietuva), Bumpt (rež. Xavier Seron, 2020, Belgija), Tėtušis (rež. Justas Ramanauskas, 2021, Lietuva), Plaukikas (rež. Jonatan Etzler, 2020, Švedija) ir Lu kaimynas (rež. Victoria Lafaurie, Hector Albouker, 2021, Prancūzija). Filmai buvo pristatyti Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio konkursinėse programose.

Nauja Lukiškių kalėjimo versija – gerų patirčių vieta ir didžiausias kūrybinis klasteris visame regione. Su jau pakeista emocija, pradėtu nauju pasakojimu ir prasme. Unikalus paveldo objektas Lietuvoje, kuriame gali augti laisvas, kurti, žaisti, šokti, atrasti, dalintis, bendradarbiauti, mėgautis ir svajoti.

Renginys Facebook.

Programoje „Tragikomiški gyvenimai” matysite:

Konsultacija (rež. Adas Burkšaitis, 2021, Lietuva)

Stebime internetinį pokalbį tarp jauno vyro ir vidutinio amžiaus moters. Pokalbiui vystantis pasidaro aišku, kad draugiškas susitikimas nėra pagrindinė skambučio priežastis.

Bumpt (rež. Xavier Seron, 2020, Belgija)

Flo išvyksta į Marakešą komandiruotei, o Tomas lieka prižiūrėti jų penkiametį sūnų Semą. Flo palieka darbų sąrašą, tačiau Tomas vis tiek pamiršta Semo gitaros pamoką. Sulaukęs tūžmingo Flo skambučio, Tomas čiumpa Semą, sėda į mašiną, šauna iš garažo ir… BUMPT! Tomas kažką sutraiškė.

Tėtušis (rež. Justas Ramanauskas, 2021, Lietuva)

Kai per atostogas Kuboje jų tėvas netikėtai miršta, jo trys suaugę vaikai, nebendravę metų metus, turi rasti būdą, kaip pargabenti mirusio tėvo kūną namo.

Plaukikas (rež. Jonatan Etzler, 2020, Švedija)

Dengto baseino vidury plūduriuoja vyriškis. Policininkai liepia jam išlipti ir ruošiasi suimti, bet jis nepaklūsta.

Lu kaimynas (rež. Victoria Lafaurie, Hector Albouker, 2021, Prancūzija)

Septyniolikmetis Vladimiras slapčia įsimylėjęs savo kaimynę Lu. Kai ji nusprendžia išsikraustyti pas dešimčia metų vyresnį vaikiną, Vladimiras bando nugalėti savo pavydą ir jai padėti.