Mokymai TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ PLATINIMAS: EKSKURSIJA

Renginys 2011-10-12

Ši trumpametražių filmų platinimo mokymų diena – tai  „ekskursija“ po linijinius platinimo kanalus (tokius kaip televizija bei kino teatras) bei skaitmenines nelinijines trumpametražių filmų platinimo inernete džiungles.

„Vilniaus kino šortai 2011” kartu su MEDIA Desk Lietuva pristato

MOKYMAI KINO KŪRĖJAMS „TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ PLATINIMAS: Ekskursija“

Ši trumpametražių filmų platinimo mokymų diena – tai  „ekskursija“ po linijinius platinimo kanalus (tokius kaip televizija bei kino teatras) bei skaitmenines nelinijines trumpametražių filmų platinimo inernete džiungles.

Kokios yra įprastos ir mažiau įprastos erdvės trumpametražio filmo platinimui? Kurios ir kokio tipo trumpametražiams jos yra labiau tinkamos? Kokios galimybės gauti uždarbį, filmą rodant kino salėje? Ir kokius dar metodus reikų sugalvoti?

Mokymus ves Stefanie Reis, kuri pristatys  KurzFilmAgentur Hamburg  (www.shortfilm.com), vienos seniausių trumpametražių platintojų agentūros darbus bei atskleis,  kokiais įvairiais keliais filmas gali pasiekti žiūrovus.

Trumpų filmų rinka, kaip ir vaidybinių filmų rinka, išgyvena perėjimą nuo pasaulinio susiskirstymo teritorijomis bei atskiromis teisėmis prie tikėjimo, kad „visur ir visada viskas yra prieinama internete”.

Mokymų metu didžiausias dėmesys bus skiriamas skirtingoms medijoms bei pelno modeliams, perėjimui nuo linijinio prie nelijinio modelio, taip pat galimybėms veikti naujoje atsiveriančioje filmų platinimo erdvėje.

Taip pat, mokymų metu, Heili Joe – „Black Market Industry Screenings“, Black Night kino festivalio  vadovė,  pristatys Estijos filmų platinimo internete platformą „Black Market Online“ ir papasakos, kaip toks modelis sėkmingai veikia ne tik Estijoje, bet ir Skandinavijos šalyse, Rusijoje, Centrinės Azijos teritorijose ir kaip jį galima pritaikyti mūsų šalyje.

LEKTORIAI IR SVEČIAI

Stefanie Reis (Vokietija)

Studijavo Kultūros studijas, o ypač dėmesį skyrė filmams ir filosofijai. Jau keletas metų prisideda prie Tarptautinio Stokholmo kino festivalio programos sudarymo. Baigusi studijas dirbo „Media Desk Hamburg”. Šiuo metu dirba „KurzFilmAgentur Hamburg” pardavimo agente ir yra atsakinga už filmų įsigyjimą ir platinimą internetu,  ir taip pat yra kino programų kuratorė.

Heili Jõe (Estija) 

2009 m. pradėjo dirbti su nauja regionine filmų rinkos iniciatyva –  „Black Market Industry Screenings”, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas Šiaurės bei Baltijos Šalių, Rusijos teritorijoms, taip pat besivystančioms Centrinės Azijos ir Pietų Kaukazo rinkoms. Bandomasis projektas įvyko 2009 m. ir nuo to laiko šis renginys sėkmingai organizuojamas kiekvienais metais. Be to,  2010 m. buvo įdiegta nauja interneto platforma, skirta tik profesionalams (verslas-verslui), „Black Market Online”. Šiuo metu ji yra pagrindinė „Black Market Industry Screenings” bei susijusių renginių vadovė.

 

INFORMACIJA

Mokymų data: 2011 m. spalio 14 d. (penktadienis)
Laikas: 10 val.
Vieta: Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, Vilnius

Registracijos terminas – spalio 12 d. (trečiadienis)

Mokymai vyks anglų kalba.

Mokymai nemokami.

Registracija adresu: http://www.mediadesklithuania.eu/lt/node/151