Muzikos festivalyje „8 Festival“ – trumpo kino erdvė

Naujiena 2023-06-12

Šį savaitgalį sostinės gyventojų laukia trijų dienų muzikos festivalis „8 Festival“, pasiūlysiantis ne tik muzikos, bet ir kino patirčių įvairovę. Antrus metus iš eilės prie renginio prisijungiantis  Vilniaus trumpųjų filmų festivalis pakvies lankytojus susipažinti su lietuvišku kinu bei festivalio nugalėtojais. Seansai vyks birželio 16–18 d. Lukiškių kalėjimo erdvėje. Įėjimas tik „8 Festival“ lankytojams. Tikslesnis seansų laikas – naujienos pabaigoje.

Šventinio savaitgalio metu „8 Festival“ lankytojai išvys vienuolika lietuviškų trumpametražių filmų, kurie dalyvavo šių metų sausį vykusio Vilniaus trumpųjų filmų festivalio Nacionaliniame konkurse. Suskirstyti į dvi programas – „Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos I“ ir „Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos II“ – filmai gvildena kiekvienam aktualius santykių su savimi, kitu ir aplinka klausimus. Filmų istorijos liudija, kaip kartais svarbu stoti į akistatą su savimi, siekiant perprasti santykių tėkmę, išgyvenant krizes, perlipant pačių nusibrėžtas ribas ar prisimenant senos draugystės akimirkas. 

„Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos I“ programoje bus galima išvysti filmus „Automobilių stovėjimo aikštelė“ (rež. Jorė Janavičiūtė), „Sausra“ (rež. Urtė Sabutytė), „Blausos“ (rež. Arnas Balčiūnas), „Elena“ (rež. Birutė Sodeikaitė) ir „Pasakyk, kad myli“ (rež. Elena Rožukaitė). „Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos II“ programoje – šešis trumpuosius vaidybinius filmus: „Išvyka“ (rež. Jorūnė Greičiūtė), „Varovai“ (rež. Simona Jurkuvėnaitė), „Mora Mora“ (rež. Jurga Šeduikytė), „Š“ (rež. Julius Stakišaitis), „Motinos“ (rež. Birutė Kapustinskaitė) ir „Čia buvo Vilnius“ (rež. Eitvydas Doškus).

Muzikos renginyje besilankantiems kino mėgėjams Vilniaus trumpųjų filmų festivalis pristatys ir šių metų geriausiais tituluotus festivalio  filmus. Nugalėtojų programoje – festivalio „Grand Prix“ prizą pelnęs dokumentinis filmas „Kaip matuoti metus?“ (rež. Jay Rosenblatt, JAV), geriausiu tarptautinio konkurso filmu išrinktas vaidybinis filmas „Marška“ (rež. Teppo Airaksinen, Suomija) ir nacionalinį prizą laimėjęs lietuvių režisierės Birutės Kapustinskaitės filmas „Motinos“.

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis yra reikšmingiausias trumpo kino renginys Lietuvoje, pristatantis plačią ir įvairią trumpametražių filmų programą, kurioje – virš 80 trumpųjų filmų, sukurtų naujosios kino kartos talentų bei tarptautinio pripažinimo sulaukusių režisierių. 17-asis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis vyks 2024 m. sausio 17–23 d. Plačiau: www.filmshorts.lt.

Daugiau informacijos apie muzikos festivalį – www.8festival.com

 

„TRUMPI, BET FILMAI“ SEANSŲ TVARKARAŠTIS:

„Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos I“

birželio 16 d. 18:00 ir 20:00

 

„Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos II“

birželio 17 d. 17:00, 19:00 ir 21:00

 

Nugalėtojų programa

birželio 18 d. 16:00, 18:00 ir 20:00