Paskelbti 11,5-ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nugalėtojai

Naujiena 2018-01-20

Pusantros paros trukęs 11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis penktadienio vakarą surengė dvigubą ceremoniją – ir atidarymą, ir uždarymą. Šventės metu apdovanotas Nacionalinės konkursinės programos nugalėtojas, parodyta specialiai renginiui organizatorių sudaryta trumpa filmų programa. Geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu paskelbtas režisierės Elžbietos Josadės dokumentinis filmas „Dialogas su Josefu“.

„Filmas apmąsto, kokiu būdu įmanomas santykis ne tik su nutolusia šeima, bet ir su šalia esančiais artimaisiais. Jis siūlo pagarbų įsižiūrėjimą į tėvo pasaulį, lėtą, ne visada sklandų ir reikalaujantį pastangų. Imdamasis iš pažiūros paprasto pasakojimo, filmas aiškinasi bendro gamtos paveikslo ir pasaulio matymo galimybes,“ – savo sprendimą prizą įteikti filmui pagrindė žiuri komisijos nariai.

Šiemet programą vertino literatūros, kino ir vizualumo tyrinėtoja Natalija Arlauskaitė, kino režisierius Tomas Vengris ir nepriklausoma audiovizualinės industrijos konsultantė Eva Brazdžionytė. Filmo režisierė Elžbieta Josadė, sužinojusi apie apdovanojimą, pasidžiaugė, kad geriausiuoju paskelbtas būtent dokumentinis filmas. Nugalėtojai atiteko Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus įsteigtas tūkstančio eurų vertės prizas.

„Esu dėkingas festivaliui, kad parodėte, kokia profesija yra pati įdomiausia, linksmiausia ir sukelia daugiausia emocijų. Per trumpą laiką jums pavyko parodyti labai daug. Tad visiems filmų kūrėjams norėčiau palinkėti geriausios kūrybinės kloties,“ – kalbėjo Remigijus Šimašius, įteikdamas apdovanojimą filmo prodiuserei Dagnei Vildžiūnaitei.

Žiūrovai turėjo galimybę išrinkti ir savo favoritą – viso festivalio metu buvo galima balsuoti už geriausią Nacionalinės konkursinės programos filmą. Daugiausiai balsų surinko pagal rašytojo Jaroslavo Melniko apsakymą pastatytas vaidybinis filmas „Paskutinė diena“ (rež. Klaudija Matvejevaitė). Kūrinys kalba apie gyvenimo vertę: kuo ji matuojama ir kaip pasikeičia jos supratimas mirties akivaizdoje.

Dėl geriausiojo titulo varžėsi vienuolika lietuviškų trumpametražių filmų: „Motinos diena“ (rež. Kamilė Milašiūtė), „Yana“ (rež. Saulė Bliuvaitė), „Budėjimas“ (rež. Karolis Kaupinis), „Kur dingsta daiktai, kur dingsta žmonės“ (rež. Jorė Janavičiūtė), „Atmink, iš molio esi“ (rež. Elvina Nevardauskaitė, David Heinemann), „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys), „Pono Nakties laisvadienis“ (rež. Ignas Meilūnas), „Paskutinė stotelė – Mėnulis“ (rež.  Birutė Sodeikaitė), „Gimimas“ (rež. Eglė Mameniškytė) ir „Dialogas su Josefu“ (rež. Elžbieta Josadė).

Festivalį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.