Pirmoji kino srities mentorystės programa moterims iš Baltijos šalių

Kvietimas 2021-07-15

Mentorystė pastaraisiais metais tapo itin reikšminga profesinio tobulėjimo dalis. Atliepiant šį poreikį, organizuojama pirmoji „Baltic Women in Film Mentorship 2021-2022“ mentorystės programa Baltijos šalių moterims iš kino ar televizijos industrijų, kurios norėtų įgyti daugiau žinių, patirties ar pakeisti netgi savo karjeros kelią. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 13 dienos.

Programos trukmė – aštuoni mėnesiai (2021 m. rugsėjis – 2022 m. gegužė). Programos metu dalyvių laukia trys susitikimai su mentoriais ir kitomis ugdytinėmis, trys edukaciniai seminarai lyderystės, derybų ir savireklamos temomis, taip pat dalyvavimas trijuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų festivalių kino industrijos renginiuose. Be to, ugdytinės turės galimybę praleisti visą darbo dieną su pasirinktu kino ar televizijos industrijos profesionalu, tapusiu programos mentoriumi.

Mentorystės programoje gali dalyvauti moterys iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurios nori mokytis iš kino ar televizijos industrijų profesionalų. Į “Baltic Women in Film Mentorship 2021-2022” programą bus atrenkamos 15 programos dalyvių (5 iš kiekvienos šalies). Programoje nėra amžiaus limito ar paraiškos registracijos mokesčio, tačiau atrinktos dalyvės turi dalyvauti pilnoje mentorystės programoje, kuri apima tiek gyvus, tiek nuotolinius susitikimus ir renginius. Pagrindinis atrankos į mentorystės programą kriterijus yra motyvacija, be to, vertinami pareiškėjų išsikelti tikslai, patirtis ir potencialas profesiniam tobulėjimui. Laukiama paraiškų iš kino ar televizijos industrijose dirbančių moterų, taip pat ir tų, kurios nori pakeisti savo karjerą ar sritį įgydamos žinių ir naujų kontaktų. Mentorystės programą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ ir asociacija „Moterys Lietuvos kino industrijoje“ (WIFT LT).

Pirmąją kino srities mentorystės programą dar 2019-ais organizavo trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Per trejus programos gyvavimo metus nutiko įkvepiančių sėkmės istorijų. Programos ugdytinės įgijo ne tik žinių ar įgūdžių, bet ir drąsos aktyviai vystyti savo projektus bei idėjas. Programos ugdytinė Eglė Davidavičė, kartu su savo mentore Agne Adomėne, kuria animacinį filmą „Ta, kuri žino“, o Emilijos Petkūnaitės dokumentinis filmas „Nutirpusio ledo lyga“ programos metu ne tik atrado prodiusavimo galimybę, bet ir užsitikrino nacionalinį finansavimą.

2021-iais mentorystės programa plečiasi į Latviją ir Estiją, o prie organizatorių prisijungia asociacija „Moterys Lietuvos kino industrijoje“. Šia mentorystės programa siekiama sukurti kontaktų tinklą, kuris ne tik paisytų lyčių lygybės principų, bet ir skatintų dalijimąsi patirtimi, žiniomis, kontaktais ir susidomėjimą Baltijos šalių kino sritimi.

Mentorystės programą “Baltic Women in Film Mentorship 2021-2022” finansuoja „Nordic Culture Point“,  organizaciniai programos partneriai: tarptautinis kino industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“ bei festivaliai „Riga IFF“ ir „PÖFF“. Mentorystės programos tikslas – skatinti moteris ugdyti savo kompetencijas ir profesinius įgūdžius kuriant naujus audiovizualinius projektus ar paslaugas. Pagrindinė programos kalba yra anglų.

 

Paraiškų teikimo terminas: 2021 m. rugpjūčio 13 d. (imtinai)

Programos taisyklės: čia.

Registracijos forma: čia.