SEMINARAS, KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: Fizinis ir interaktyvus kinas

Renginys 2012-08-27

Tarptautinis trumpų filmų festivalis “Vilniaus kino šortai” kartu su MEDIA Desk Lietuva biuru kviečia į seminarą ir kūrybines dirbtuves „Fizinis ir interaktyvus kinas”, kurių metu iš arti bus žvelgiama ir susipažįstama su fiziniu/šokio bei interaktyviu kinu.
Mokymai vyks š.m. rugsėjo 7 ir 8 d. tarptautinio trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai’ metu.

Pirmoje seminaro dalyje bus kalbama apie fizinio kino fenomeną, šokio filmus ir jų kūrybos ypatumus, interdiscipliniškumą ir tokio žanro filmų kūrėjų roles. Antrąją mokymų dieną visus besidominčius šokio filmais kviečiame į kūrybines dirbtuves, kurių metu bus galima praktiškai išmėginti seminare aptartą teoriją. Šiuos užsiėmimus ves žymi choreografė ir filmų kūrėja bei video menininkė Helena Jonsdottir iš Islandijos.

Antroje seminaro dalyje bus daugiau dėmesio skiriama audiovizualinių projektų interaktyvumui – švedų prodiuserė  Helene Granqvist  pristatys itin sėkmingą tarptautinį susikertančių medijų projektą “Močiutė šokanti ant stalo” (Granny’s Dancing on the Table). Tai projektas, apimantis pilnametražį filmą ir žaidimą, pasitelkiant minios finansavimo (crowdfunding) būdus. “Močiutė šokanti ant stalo”2010 m. apdovanotas pagrindiniu prizu “Power to the Pixel” mugėje, taip pat finansuotas MEDIA programos.

Rugsėjo 7 d. (penktadienis), 10:00-15:30 | “Skalvijos” kino centras, A. Goštauto g. 2/15, Vilnius

FIZINIS KINAS: „Nuo detalių prie visumos
Helenos Jonsdottir paskaita (Islandija)

Trumpa kelionė į fizinį kiną neperkant lėktuvo bilieto. Kaip užfiksuoti judesį ar emociją? Ar mes mėginame pagauti žuvį jūroje nežinodami, kur ji plaukia? Ar radome kelią, ar turime žemėlapį? Fiksavimas, judantis vaizdas, fizinis kinas, keliaukim…
„Faktas tas, jog  norint paruošti skanų patiekalą reikia gerokai daugiau nei vien ingredientų ir techninių sugebėjimų. Geras virėjas į gaminimo procesą įdeda dalį savęs – jis gamina džiaugsmingai, nekantriai, spontaniškai, nebijodamas eksperimentuoti“. Pearl Bailey (1918-1990)

INTERAKTYVUMAS: Nuo istorijos iki istorijos pasaulio”

Helene Granqvist  paskaita (Švedija)

Norėčiau pasidalinti savo patirtimi, kaip pirmojo pilnametražio filmo platinimo problema pakeitė mūsų mąstyseną ir nukėlė mus į visiškai naują pasaulį. Kai kurie žmonės tai vadina susikertančiomis medijomis. Mes tai vadiname pasakojimu. Pasakojimu, kuomet vyksta bendradarbiavimas.  Tai istorijos pasaulis, apimantis kultūrinius, socialinius ir ekonominius aspektus.
Helene Granqvist  šiuo metu vysto naujausią susikertančių medijų projektą, apimantį pilnametražį filmą ir žaidimą, pavadinimu “Granny’s Dancing on the Table”.

 

Rugsėjo 8d. (šeštadienis), 10:00-17:00 | Vilniaus Dailės Akademijos inovacijų centras Titanikas, Maironio g. 3, Vilnius

FIZINIS KINAS: „Svetainė“
Helenos Jonsdottir kūrybinės dirbtuvės (Islandija)

Šią dieną mes tyrinėsime fizinio kino galimybes savo darbuose – kaip choreografai, vizualinio meno atstovai, rašytojai, muzikantai, poetai ar tiesiog atradėjai. Kitos scenos ir kiti langai mūsų darbui; tai, kaip mes suprantame judesį savo kasdieniame gyvenime – lyg šeimos narį, draugą, mylymąjį, pradininką, keliautoją ir t.t. Pažiūrėkime, kas iš to išeis. „Aš viską darau rusiškų barščių principų. Į juos gali mesti bet ką: runkelius, morkas, kopūstus, svogūnus. Svarbus yra pats rezultatas, barščių skonis“. Jevgenijus Jevtušenko, rusų poetas

APIE DĖSTYTOJAS


HELENA JONSDOTTIR

Helena Jonsdottir yra pripažinta ir daugelį apdovanojimų pelniusi choreografė, šokėja, video menininkė ir kino režisierė iš Islandijos. Ji studijavo Nacionalinėje Baleto akademijoje Islandijoje ir Alvin Alley Amerikos Šokio teatre Niujorke. Helena dirbo televizijos ir kino projektuose, vaidino įvairiuose muzikiniuose klipuose ir teatruose tiek Skandinavijoje, tiek Didžiojoje Britanijoje bei JAV. Ji taip pat režisavo, rašė ir dirbo choreografe kine. Be savo kūrybinės veiklos Helena jau daugiau nei penkerius metus vadovauja kūrybinėms dirbtuvėms ir skaito paskaitas apie šokio filmus.

HELENE GRANQVIST

Helene Granqvist yra kino produkcijos kompanijos Good World AB įkūrėja ir generalinė direktorė. Ji turi 30 metų darbo patirtį ir yra prodiusavusi trumpametražius, ilgametražius bei dokumentinius filmus. Helene palaiko ir remia naujus talentus, socialines naujoves, sistemingą vystymąsį ir augančią alternatyviąją ekonomiką. Kaip prodiuserė ji visad siekia tikrųjų motyvacijos šaltinių: entuziazmo ir džiaugsmo.

 

Seminaras  ir kūrybinės dirbtuvės vyks anglų kalba.

Dalyvavimas seminare ir kūrybinėse dirbtuvėse – nemokamas.

Registracijos terminas –  2012  m. rugsėjo 4 d. (antradienis).

Seminaro ir kūrybinių dirbtuvių parteriai: MEDIA Desk Lietuva, Šokio informacijos centras, Vilniaus dailės akademija

Registracija vyksta: http://www.mediadesklithuania.eu/lt/kino_sortai