Šių metų festivalyje – vos 17 sekundžių filmas

Programa 2012-09-03

Vos 17 sekundžių trunkanti ispaniška senelio pasaka apie jaunystę. Meksikietiška baladė apie narkotikų verslo užkulisius. Jaunojo neonacio nuotykiai azijiečių striptizo klube. Rusiškas vakarėlis kažkur tyrlaukiuose stovinčiame traukinyje.

Tokios mintys, pastebėjimai ir įžvalgos. Tokios istorijos, pasakojimai ir temos. Tokios emocijos, čia pat užgimstantys ir žūstantys jausmai. Jau po savaitės, rugsėjo 6 dieną, prasidės didžiausias Baltijos šalyse tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“. Pasak rengėjų, septintą kartą vyksiančio festivalio programa tokia emociškai stipri ir įvairi, jog žiūrovai iš seansų išeis nusiteikę ir romantiškai, ir filosofiškai, ir besijuokdami vienu metu.

„Kiekviena istorija – savita. Ir visiškai nesvarbu, kokia filmo trukmė – minutė ar pusvalandis, svarbiausia – emocijos. Kaip įprastai, viename seanse bus rodoma po keletą filmų, kurie per trumpą laiką keis nuotaiką 360 laipsnių kampu“, – sakė „Vilniaus kino šortų“ direktorė Rimantė Daugėlaitė.

Dešimtyje konkursinių programų bus parodyti 62 filmai iš 27 šalių. Vienas iš festivalio išskirtinių „šortų“ – „Mano senelio pasakos“. Šis animacinis filmas išsiskiria savo trukme – 17 sekundžių. Per tiek laiko ispanų režisierius Nestoras Fernandezas sugebėjo papasakoti ilgesingą istoriją.

Šiemet programoje ypač daug filmų, kurie apkeliavo prestižinius tarptautinius trumpų filmų festivalius. Juosta „Įstatymas ir tvarka“ (rež. Janas Sodatas) buvo pristatyta Berlyne, Oberhauzene ir Kanų kino festivalio „Short Film Corner“ programoje. „S“ raide pažymėtame filme – tai atviras dviejų vyresnio amžiaus vyrų pašnekesys apie fetišą bei sadomazochizmą.

Apkeliavusi Čikagos, San Paulo ir Milano festivalius „Vilniaus kino šortuose“ viešės originaliu siužetu išsiskirianti juosta „Minutė 200“ (rež. Frankas Benitezas Peña). Filme pasakojama apie pagyvenusią moterį, galvojančią, kad ji mirs tik tuomet, kai parduos visas savo mobiliajame telefone esančias nemokamas minutes.

Į Lietuvą taip pat atkeliaus geriausia Čikagos muzikos ir filmų festivalio trumpo metro juosta „Narcocorrido“ (rež. Ryanas Prowsas), apdovanojimus pelniusi norvegų trumpo metro filmas „Priešlaikinis“ (rež. Gunhildas Engeris). Programoje – ir vizualinis animacijos šedevras „Garso namai“ (rež. Jonatanas Schwenkas).

Rugsėjo 6-9 dienomis festivalio filmai bus rodomi Vilniaus kino teatruose „Forum Cinemas Vingis“, „Skalvija“ ir „Pasaka“. Vėliau festivalis apsilankys ir kituose miestuose: Kaune – rugsėjo 11-13 d., Klaipėdoje, Panevėžyje – 12-15 d., Šiauliuose – 12 – 14 d. ir Nidoje – 13-15 d.