Tarptautinė žiuri jau renka geriausią pasaulio trumpametražį

Naujiena 2011-10-15

Šį savaitgalį Vilniuje vykstančio 6-ojo tarptautinio trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai” metu tarptautinė kino profesionalų žiuri renka geriausią 2011 metų trumpametražį filmą. Dėl pagrindinio prizo varžosi 60 naujausių filmų iš viso pasaulio.

Per metus laiko „Vilniaus kino šortai” sulaukė 600 filmų paraiškų, norinčių patekti į sostinėje rengiamo festivalio konkursinę programą. Festivalio programos sudarytojai atrinko tik 60 geriausių darbų, kurie šį savaitgalį yra vertinami tarptautinės žiuri. Geriausiu pripažintas darbas bus paskelbtas jau rytoj, sekmadienį, festivalio uždarymo ceremonijos metu. Filmo autorius bus apdovanotas 1 kilometro ilgio „Kodak” kino juosta.

Pasak Rimantės Daugėlaitės, festivalio organizatorės, ši konkursinė programa –festivalio tradicija tapęs siekis paskatinti trumpo metro kūrėjus tęsti kūrybą. ,,Kasmet rengiame konkursinę programą ir kasmet geriausiu pripažintam kūrėjui įteikiame simbolinę dovaną – kino juostą. Tuo tarsi įpareigojame režisierių ne sustoti, o tęsti kūrybą ir imtis naujo kino projekto,”- sakė ji. Festivalio organizatorės teigimu, ypač įdomu yra tai, kad šiemet konkursinėje programoje dalyvauja bent po vieną filmą iš kiekvieno žemyno.

Tarptautinę „Vilniaus kino šortų” žiuri, jau nuo penktadienio kino teatre „Skalvija” atidžiai peržiūrinčią visus konkursinės programos filmus, sudaro: Stefanie Reis, kino platintoja iš Vokietijos, kinotyrininkė Renata Šukaitytė ir vienas ryškiausių jaunosios lietuvių kino kūrėjų kartos atstovas – režisierius Ignas Miškinis, Lietuvos žiūrovams jau pristatęs du pilnametražius vaidybinius filmus – ,,Diringas” (2006) ir „Artimos šviesos (2009).

6-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai” iki spalio 16 dienos vyks Vilniuje, kino centre „Skalvija” ir kino teatre „Pasaka”, o spalio 21 – 23 dienomis vyks Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.