Tarptautinėje kino mugėje Prancūzijoje – naujausi lietuviški trumpametražiai filmai

Naujiena 2020-02-06

Savaitgalį Prancūzijoje prasidėjo vienas reikšmingiausių pasaulio trumpametražių filmų renginių – 42-asis Klermono-Ferano tarptautinis trumpametražių filmų festivalis. Festivalio metu jau 35-ąjį kartą rengiama trumpųjų filmų industrijos mugė, kuri sulaukia virš 3600 profesionalų iš 80-ies pasaulio šalių. Aštuntus metus iš eilės Lietuvą šiame renginyje atstovauja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais  – Lietuvos kino centru ir Lietuvos kultūros taryba.

Šiemet prestižinio festivalio tarptautinėje konkursinėje programoje tarp 80 trumpametražių filmų – ir Lietuvos vardas. Festivalyje dalyvauja Estijos, Lietuvos ir Meksikos bendros gamybos animacinis filmas „Žiema atogrąžų miške“ (rež. Anu-Laura Tuttelberg). Filmas jau spėjo sužavėti pasaulio kino bendruomenę – apkeliavo pusšimtį kino festivalių bei pelnė 7 apdovanojimus Italijos, Pietų Korėjos, Japonijos, Taivano ir Lenkijos kino festivaliuose. Filmo koprodiuserė Lietuvoje – gamybos kompanijos „Art Shot“ vadovė Agnė Adomėnė.

Klermonas-Feranas jau 42 metus diktuoja trumpametražio kino tendencijas, o festivalio metu vykstanti mugė yra vienintelis tik trumpametražiui kinui skirtas industrijos renginys Europoje. Tai – išskirtinė proga pristatyti naujausius mūsų šalies trumpametražius filmus ar sudaryti sandorius su didžiausių Europos televizijų programų sudarytojais, platintojais ir pardavimų agentais. „Lithuanian Shorts“ mugėje pristato kasmet leidžiamą lietuviškų trumpametražių filmų katalogą su 23 naujausiais lietuvių kino kūrėjų darbais, tarp kurių – režisieriaus Lauryno Bareišos vaidybinis filmas „Atkūrimas“, dalyvausiantis šių metų Berlyno kino festivalio trumpametražių filmų konkursinėje programoje, Vytauto Katkaus „Kolektyviniai sodai“, kurio pasaulinė premjera 2019 m. gegužę įvyko Kanų kino festivalyje, Marijos Stonytės dokumentinis filmas „Vienas gyvenimas“, laimėjęs pagrindinį apdovanojimą Europos šalių kino forume „Scanorama“ ir kiti. Speciali naujausių lietuviškų filmų kolekcija industrijos profesionalams bus prieinama ir festivalio videotekoje.

Klermono-Ferano mugėje kino profesionalai iš viso pasaulio supažindinami ne tik su naujausiais  lietuviškais filmais ir jų kūrėjais, bet ir su Lietuvoje vykstančiais svarbiausiais trumpojo kino renginiais, gamybos ir kino paslaugų kompanijomis. „Lithuanian Shorts“ agentūra dalyvauja kasmetiniuose susitikimuose su trumpametražių filmų organizacijas vienijančiu tinklu „Short Circuit“, pasaulio trumpametražių filmų festivalius vienijančios organizacijos „Short Film Conference“ generalinėje asamblėjoje, Skandinavijos ir Baltijos šalių trumpametražių filmų festivalių tinklu. Taip pat rengiami individualūs susitikimai su Kanų, Venecijos, Oberhauseno, Tamperės, Concorto (Italija), La Guarimba (Italija), Short Waves (Lenkija) ir kt. tarptautiniais kino festivaliais.

Klermono-Ferano tarptautinio trumpųjų filmų festivalio metu taip pat vyksta vienas pagrindinių trumpametražių filmų bendros gamybos forumų Europoje – „Euro Connection 2020“. Tarp 14 pristatomų projektų – 2019 m. Vilniuje vykusio Baltijos šalių trumpametražių filmų pristatymo forumo „Baltic Pitching Forum“ filmas-nugalėtojas, latvių trumpametražis filmas „The Deer“ (rež. Kristīne Vītola, prod. Lelde Prūse).

Klermono-Ferano tarptautinėje kino mugėje vieši „Lithuanian Shorts“ agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė katu su projektų vadove Gabriele Cegialyte, „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuro Lietuvoje vadovė Austėja Milvydaitė, prodiuserės Agnė Adomėnė („Art Shot“), Justė Michailinaitė (Artbox laisvalaikio klubas), Rūta Jekentaitė („Baltic Productions“), Austėja Gaputytė („Madstone“) ir Viktorija Akavickaitė.

Pagrindinis Lietuvos prisistatymo Klermono-Ferano trumpametražių filmų mugėje rėmėjas – Lietuvos kino centras.