Unikali galimybė pamatyti programą suaugusiems „Kūniški žaidimai“ Nacionalinėje dailės galerijoje

Renginys 2022-11-04

Kūniškumo, estetikos, vaizdų kultūros ir grožio temas nagrinėjančiame renginių cikle „Dėl grožio?“, vyksiančiame lapkričio mėnesį Nacionalinės dailės galerijoje, kino gurmanai turės galimybę pamatyti žiūrimiausią 2021 m. Vilniaus trumpųjų filmų festivalio programą suaugusiems „Kūniški žaidimai“. Nemokamas seansas vyks lapkričio 9 d. 18 val. Nacionalinės dailės galerijos salėje. 

Pilnamečiams skirta švelnios erotikos programa šešiuose trumpo metro filmuose subtiliai atskleis intymumo ir seksualumo įvairovę, kvies pamiršti išankstinius nusistatymus bei mėgautis kūniškais žaidimais. Programa buvo pristatyta 2021 m. virtualiu formatu vykusiame Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje, tad šįkart žiūrovai turės galimybę pirmą kartą išvysti filmus gyvai.

Po peržiūros seks rašytojos, meno kuratorės Monikos Kalinauskaitės moderuojama diskusija, kurioje dalyvaus lytiškumo ugdymo specialistė Akvilė Giniota, šiuolaikinė menininkė Agnė Jokšė ir dizainerė Paulina Bradūnaitė. Pašnekovės nagrinės skirtingų kūnų seksualumo reprezentaciją vizualiajame mene, susitaikymą su savimi, aistrą ir tapatybę.

Daugiau informacijos: bit.ly/Kuniski-Zaidimai

 

Filmų programa:

„Simbiozė“ (Symbiosis, rež. Nadja Andrasev, 2019, animacinis, 13 min.)

Išduota žmona pradeda sekti vyro meilužes. Jos pavydą pamažu pakeičia smalsumas.

 

„Pirmoji meilė“ (First Love, rež. Mees Peijnenburg, 2020, vaidybinis, 4 min.)

Įsimylėjus mylimasis virsta pasauliu, o kita tarsi pranyksta. Kasdienybė laikinai sustabdoma. Tu degi ir degini aplinkinius. Šis jausmas persmelkia, gąsdina, bet vis tiek yra stebuklingas. „Pirmoji meilė“ vizualizuoja kadaise buvusį jausmą.

 

„Paola užsinori“ (Paola Makes a Wish, rež. Zhannat Alshanova, 2019, vaidybinis, 8 min.)

Vieną įprastą dieną darbe Paola supranta, kad jos gyvenime trūksta kai ko labai jaudinančio.

 

„Motta“ (Motta, rež. Nish Gera, 2020, dokumentinis, 15 min.)

Gėlėmis aprištą veidą glosto tatuiruota ranka, ant grindų – virvės. Skausmingi trūkčiojimai, išsilaisvinimo virpulys. Ko geidi tu? Tai filmas apie sunkiai klasifikuojamą menininką Fabio Da Motta, kurį domina fantazijos, galios, provokacijos ir meno ribos.

 

„Švelnumas“ (Tenderness, rež. Maxime Rappaz, 2018, vaidybinis, 18 min.)

Adrienas pirmą kartą atėjo į homoseksualų pirtį. Šįvakar jis atras mikrokosmą, kuriame asmeninės tragedijos įgauna komiškų aspektų ir melancholija maišosi su viltimi.

 

„Aistringi kūnai“ (Bodies of Desire, rež. Varsha Panikar, Saad Nawab, 2020, eksperimentinis, 4 min.)

Vizuali, poetinė kelionė į susitaikymą su savimi, meilę, aistrą ir tapatybę remiantis Varšos Panikar eilėraščiais. Filme geidulingai švenčiama meilė, kuriai nerūpi lytis ir kurią įkvėpė tikri poetės išgyvenimai.