“Vilniaus kino šortuose” – speciali prancūziškų komedijų programa

Programa 2013-10-03

“Komedija leidžia būti žmonėms linkmesniais. Nėra priežasties, kodėl bent vienas turėtų liūdėti” – prieš tris šimtus metų yra pasakęs legendinis prancūzų dramaturgas Moljeras. Sekdamas jo posakiu 8-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis “Vilniaus kino šortai” kviečia trumpam nusišypsoti žiūrint specialią penkių prancūziškų komedijų programą. Festivalis prasideda spalio 10 dieną.

“Prancūzų sukurtus filmus, ypač komedijas, labai dažnai publika sutinka šiltai. Jos paperka nuoširdumu, subtiliu humoru ir savitais dialogais. Tokie filmai laukiami kino festivaliuose, laimi pagrindinius apdovanojimus ir turi ištikimų gerbėjų ratą. Ne vieną prestižinį prizą gavo ir specialioje programoje rodomos penkios 2007–2012 metais sukurtos subtilaus humoro juostos iš Prancūzijos, kurias atrinko Bresto kino festivalio programos direktorius Massimilianas Nardullis”, – pasakoja Rimantė Daugėlaitė, festivalio “Vilniaus kino šortai” direktorė.

Už geriausią trumpametražę juostą “Cezariui” nominuota komedija “Galėjau būti kekšė” (rež. Baya Kasmi) – tai istorija apie pašėlusią panelę, perdėm normalų vyruką, seną muzikos mokytoją ir netikėtą šios trijulės susitikimą. “Penio kirtis” (rež. Jean-Baptiste Saurel) pasakoja apie kuklaus vaikino Francis pastangas atskleisti jausmus savo bendradarbei, tačiau nepasitikėjimas savo “vyrišku pasididžiavimu” trukdo tai padaryti.

Tarptautinių festivalių favorito – animacinio filmo “Mažasis drakonas” (rež. Bruno Collet) – herojus yra guminis žaisliukas, kuriame po mirties įsikūnijo ne kas kita, o pati Bruce’o Lee siela.

“Mašinų tyloje” (rež. Paul Calori, Kostia Testut) apatinio trikotažo gamyklos darbininkės sukyla kovai, nes siuvimo mašinas pervežė į kitą šalį, kur pigesnė darbo jėga. Ar nepatenkintų moterų veiksmai pasmerkti nesėkmei? O kaip pirmąją darbo dieną telefoninių apklausų įmonėje seksis poetui Žuljenui? Atsakymai – komedijoje “Žuvies kauksmas” (rež. Sébastien Carfora)?

“Žiūrėdamas prancūziškų komedijų programą negali nustoti šypsotis, nors iš tiesų jos sprendžia svarbias gyvenimo problemas. Balansas tarp komiškumo ir rimtumo filmuose puikiai išlaikytas”, – sako Marija Razgutė, festivalio “Vilniaus kino šortai” projektų koordinatorė.

Prancūziškos juostos sudaro ir didžiausią “Vilniaus kino šortų” konkursinės programos dalį. Joje bus parodyta net 11 trumpametražių filmų iš Prancūzijos, kurie jau spėjo apkeliauti Klermono-Ferano, Kanų, Venecijos ir kitus didžiausius pasaulio kino festivalius.

Spalio 10–13 d. didžiausio Baltijos šalyse trumpų filmų festivalio “Vilniaus kino šortai” filmai bus rodomi Vilniuje, kino teatruose “Forum Cinemas Vingis”, “Skalvija” ir “Pasaka”. Bilietai į šiuos seansus jau parduodami. Spalio 15–20 d. festivalis keliaus net per 6 Lietuvos miestus – Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Nidą, Ukmergę.