Vilniaus trumpųjų filmų festivalis kviečia praleisti Kultūros naktį su lietuviškais trumpaisiais filmais apie Vilnių

Naujiena 2024-05-27

Tradiciškai Vilniaus trumpųjų filmų festivalis kviečia Kultūros naktį praleisti žiūrint lietuviškus trumpametražius filmus. Birželio 7 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiami du trumpo kino seansai „Trumpi, bet filmai. Vilniaus labirintai“. Programoje sostinės gyventojams ir svečiams bus pristatyti trys filmai, leidžiantys paklaidžioti Vilniaus gatvėmis ir išvysti miestą kino kūrėjų akimis.

Seansą pradės Gabrielės Urbonaitės vaidybinis filmas „Namo“ (2016 m.), pasakojantis apie po studijų Amerikoje namo grįžusią aktorę, kuri bando atkurti ryšį su stipriai pasikeitusiu gimtuoju miestu. Kelionę pratęs animacinis filmas „Sniego pastogė“ (rež. Robertas Nevecka, 2020 m.), nukeliantis į distopinį karo nuniokotą Vilnių, kurio gyventojai bet kokiomis pastangomis bando išgyventi šaltą žiemą. Programą užbaigs meditatyvi Eitvydo Doškaus dokumentika „Čia buvo Vilnius“ (2022 m.), fiksuojanti ne tik Vilniaus istorinį paveldą, bet ir nepaliaujamus pokyčius bei kviečianti pasvarstyti, kas laukia ateityje.

Programą bus galima pamatyti Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje birželio 7 d. 18:00 ir 19:15 val. (seanso trukmė – 1 val.). Visi filmai – lietuvių kalba su angliškais subtitrais, skirta žiūrovams nuo 13 m. Seansai vyks Konferencijų salėje (5 a.), be išankstinės registracijos, tad rekomenduojama atvykti anksčiau. Įėjimas nemokamas. 

 

Filmų peržiūrą organizuoja Vilniaus trumpųjų filmų festivalis, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Seansai yra festivalio „Kultūros naktis 2024“ dalis.

 

Daugiau apie filmus:

Namo

rež. Gabrielė Urbonaitė
vaidybinis, 20 min., 2016

Ieva, 22 metų aktorė, grįžta į gimtąjį Vilnių iš Los Andželo. Per pirmąsias dvylika valandų namuose Ieva susiduria su tuo, kaip jos namai – žmonės ir pats miestas – pasikeitė. Jos draugai ir net mama įsivaizduoja Ievą kaip sėkmingą aktorę, o Ameriką – kaip galimybių šalį. Tik savo buvusiam vaikinui Tadui Ieva atskleidžia, kad jos lūkesčiai neatitiko realybės, kad ji jaučiasi pasimetusi ir netikra dėl ateities. Einant naktinio Vilniaus gatvėmis, Ieva pastebi kaip pasikeitė jos gimtasis miestas. Vietoj kino teatro, kuriame žiūrėti filmai įkvėpė Ievą tapti aktore, dabar ruošiamasi statyti prekybos centrą. Tam, kad atkurtų ryšį su žmonėmis ir miestu, Ieva turi priimti faktą, kad niekas, įskaitant ir ją pačią, nestovi vietoje.

Sniego pastogė

rež. Robertas Nevecka
animacinis, 16 min. 2020

Atšiauri žiema karo suniokotame šių dienų mieste. Po sprogimų praėjo keleri metai, miestas pamažu atstatomas. Trisdešimtmetis Kostas gyvena apleistame bute kartu su būriu nepažįstamųjų. Jis grumiasi ir dėl išgyvenimo, ir dėl truputėlio komforto šioje niūrioje aplinkoje. Vieną naktį, norėdamas šilčiau pamiegoti, Kostas vos nesudegina buto. Kambario draugai pradeda jo nekęsti, todėl Kostas turi susirasti kitą pastogę.

Čia buvo Vilnius

rež. Eitvydas Doškus
dokumentinis, 23 min., 2022

Vilniaus mieste, garsėjančiame savo istoriniu paveldu ir unikaliu charakteriu, vyksta ženklūs pokyčiai. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų jau nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia.