Vilniaus trumpųjų filmų festivalis pristato žmonėms su negalia prieinamus kino seansus

Naujiena 2024-01-10

Gruodžio mėnesį pristatęs naują vizualinį identitetą, Vilniaus trumpųjų filmų festivalis taip pat įsipareigoja kasmet didinti festivalio prieinamumą žmonėms su negalia ir kitoms socialiai jautrioms visuomenės grupėms. Pirmieji festivalio žingsniai – ne tik prieinamesni vizualiniai sprendimai ir aiški komunikacija, bet ir vienų populiariausių festivalio programų – Nacionalinių konkursinių programų – pritaikymas žmonėms su klausos ir regos negaliomis. Festivalis taip pat siekia geresnio fizinio prieinamumo, tad šiemet prie įprastinių kino rodymo vietų Vilniuje prisijungė ir MO muziejus. 

Žiūrovai visuose festivalio miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose – bei namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“ galės pamatyti Nacionalines konkursines programas ne tik su įprastiniais dialogų subtitrais, bet ir juos papildančiais SKN titrais. Šie titrai skirti kurtiesiems ir neprigirdintiesiems žiūrovams, juose aprašomi aplinkos garsai bei užkadrinė informacija, padėsianti geriau suprasti filmus. Bilietai į seansus parduodami internetu arba rodymo vietų kasose. 

Vilniuje vykstančių Nacionalinių konkursinių programų seansus lydės pokalbiai su filmų kūrėjais ir kūrėjomis, kurie bus verčiama į lietuvių gestų kalbą

Festivalio pristatymas gestų kalba: čia.

Akliesiems ir silpnaregiams pritaikyti Nacionalinių konkursinių programų seansai vyks sausio 21 d. MO muziejuje, Renginių salėje. Norintiems žiūrėti filmus su garsiniu vaizdavimu, bus dalinama įranga su ausinėmis garsiniam vaizdavimui. Būtina išankstinė registracija čia: https://forms.gle/4nAUAnFXgXeur3pJA

Žmonėms su fizine negalia pilnai pritaikytos festivalio erdvės: Vilniuje MO muziejus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Kaune kino centras Romuva” ir Šiaulių Fotografijos muziejus. Seansai, vykstantys Vilniuje kino centre Skalvija bei kino teatre Pasaka(Paupyje) yra pritaikyti tik iš dalies. Daugiau informacijos apie kitas festivalio erdves ir jų pritaikymą žmonėms su fizine negalia: čia.

 

Seansų, pritaikytų žmonėms su regos negalia (su garsiniu vaizdavimu), tvarkaraštis:

Sausio 21 d. 13:00 / MO Muziejus, Renginių salė / Nacionalinė konkursinė programa I (po seanso vyks pokalbis su filmų kūrėjais)

Sausio 21 d. 16:00 / MO Muziejus, Renginių salė / Nacionalinė konkursinė programa II (po seanso vyks pokalbis su filmų kūrėjais)

 

Seansų, pritaikytų žmonėms su klausos negalia (su SKN titrais), tvarkaraštis:

Vilniuje: 

Sausio 18 d. 18:30 / Skalvija / Nacionalinė konkursinė programa I (po seanso vykstantis pokalbis su filmų kūrėjais bus verčiamas į gestų kalbą)

Sausio 19 d. 19:00 / Skalvija / Nacionalinė konkursinė programa II (po seanso vykstantis pokalbis su filmų kūrėjais bus verčiamas į gestų kalbą)

Sausio 21 d. 13:00 / MO Muziejus, Renginių salė / Nacionalinė konkursinė programa I (po seanso vykstantis pokalbis su filmų kūrėjais bus verčiamas į gestų kalbą)

Sausio 21 d. 16:00 / MO Muziejus, Renginių salė / Nacionalinė konkursinė programa II (po seanso vykstantis pokalbis su filmų kūrėjais bus verčiamas į gestų kalbą)

Sausio 22 d. 18:30 / Senamiesčio Pasaka / Nacionalinė konkursinė programa I (po seanso vykstantis pokalbis su filmų kūrėjais bus verčiamas į gestų kalbą)

Sausio 23 d. 18:30 / Senamiesčio Pasaka / Nacionalinė konkursinė programa II (po seanso vykstantis pokalbis su filmų kūrėjais bus verčiamas į gestų kalbą)

Nacionalinės konkursinės programos su SKN titrais namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“ bus rodomos viso festivalio metu – sausio 17-23 d.

Norintiems žiūrėti filmus MO Muziejuje, būtina registracija čia:  https://forms.gle/4nAUAnFXgXeur3pJA

Kaune:

Sausio 17 d. 20:30 / Kino centre „Romuva“ / Nacionalinė konkursinė programa I 

Sausio 18 d. 20:15 / Kino centre „Romuva“ / Nacionalinė konkursinė programa II

Klaipėdoje:

Sausio 18 d. 20:00 / Kino teatre Arlekinas“ / Nacionalinė konkursinė programa I

Sausio 20 d. 18:00 / Kino teatre Arlekinas / Nacionalinė konkursinė programa II

Šiauliuose:

Sausio 17 d. 17:30 / Šiaulių Fotografijos muziejus  Nacionalinė konkursinė programa I 

Sausio 18 d. 17:30 / Šiaulių Fotografijos muziejus / Nacionalinė konkursinė programa II