Virtualioje Klermono-Ferano trumpametražių filmų mugėje – prodiuserių delegacija, naujausi projektai ir filmai iš Lietuvos

Naujiena 2021-02-01

Šiandien prasideda svarbiausias Europoje trumpųjų filmų industrijos renginys – 36-oji Klermono-Ferano trumpametražių filmų mugė. Kasmetinis renginys, sulaukiantis beveik 4 tūkst. tarptautinės kino industrijos atstovų iš 80-ies pasaulio šalių, šiemet programą perkėlė į virtualybę. Lietuvą šioje mugėje jau devintus metus iš eilės atstovauja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais  – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kino centru.

Šiųmetinėje virtualioje Klermono-Ferano mugėje dalyvauja gausi Lietuvos delegacija: aktyvios trumpųjų filmų prodiuserės Viktorija Seniut („Viktoria Films“), Brigita Beniušytė („M-films“), Akvilė Bliujūtė-Janušė („Meinart studio“), Veronika Cicėnaitė ir režisierė Jorė Janavičiūtė, taip pat „Lithuanian Shorts“ agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė kartu su projektų vadove Gabriele Cegialyte. Dalyvavimas mugėje yra itin reikšmingas lietuviškai kino sklaidai ir šalies vardo garsinimui. Tai išskirtinė proga pristatyti naujausius filmus ir šalies talentus tokiam dideliam trumpametražių filmų industrijos atstovų skaičiui ar sudaryti filmų pardavimų, platinimo sandorius su didžiausių Europos televizijų programų sudarytojais, festivalių programų sudarytojais,  platintojais ir pardavimų agentais.

Kasmet mugės metu vyksta ne tik individualūs industrijos atstovų susitikimai, tačiau ir industrijai skirti renginiai. Trečiadienį, vasario 3 d., „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais Latvijoje ir Estijoje rengs specialų pranešimą „Small but strong. Baltic shorts on the big stage“, kurio transliacija vyks oficialioje mugės platformoje www.shortfilmwire.com. Paskutinių metų Baltijos šalių kino kūrėjų ir jų darbų pasiekimai kino festivaliuose patvirtina, kad nors regionas ir nedidelis, tačiau turi didelį kūrybinį potencialą. Pranešime bus apžvelgta Baltijos šalių trumpametražių filmų industrija, svarbiausi faktai ir skaičiai, atvejų analizė, kurioje bus nagrinėjami naujausi Baltijos šalių trumpametražiai filmai ir sėkmės istorijos. Pranešėjai: Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė, Anna Zača (Latvijos animacijos asociacija, Rygos tarptautinis kino festivalis) ir Laurence Boyce (Talino tarptautinis kino festivalis „Black Nights”, trumpametražių filmų sekcija PÖFF Shorts).

Klermono-Ferano mugės metu vyksta ir vienas pagrindinių trumpametražių filmų koprodukcijos forumų Europoje – „Euro Connection“. Tarp 13-os pristatomų projektų ir „Lithuanian Shorts“ rengiamo Baltijos šalių trumpametražių filmų pristatymo forumo „Baltic Pitching Forum 2020“ nugalėtojas – estų trumpametražio filmo projektas „Skin of a Mandarin“ (rež. Jaanika Arum, prod. Tiina Savi).

Mugėje kasmet pristatomas naujausių lietuviškų trumpametražių filmų katalogas, kuris šiemet tapo virtualia duomenų baze. „Lithuanian Shorts 2020-2021“ rinktinėje – 30 lietuvių kino kūrėjų darbų, iš kurių dalis – baigti ir jau pasirengę festivalinėms kelionėms filmai, bei keli – baigiamųjų darbų etape esantys filmų projektai. Kino industrijos atstovai taip pat galės pamatyti specialią 12-os naujausių lietuviškų filmų kolekciją, prieinamą mugės videotekoje.

Prancūzijoje rengiama mugė yra didžiausio pasaulyje trumpametražių filmų festivalio – Klermono-Ferano – dalis. Šiemet prestižinio festivalio tarptautinėje konkursinėje programoje tarp 78 trumpametražių filmų – ir Lietuvos vardas. Festivalyje dėl geriausiojo titulo varžosi Lauryno Bareišos trumpametražis vaidybinis filmas „Atkūrimas“ (prod. Klementina Remeikaitė, „Afterschool“). Filmas, kurio pasaulinė premjera įvyko praėjusių metų Berlinalėje, spėjo apkeliauti keliasdešimt kino festivalių bei pelnyti žiūrovų, kritikų ir žiuri simpatijas. Prieš dvi savaites filmas laimėjo geriausio lietuviško trumpametražio filmo apdovanojimą 14-ajame Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje.

Mugės metu „Lithuanian Shorts“ agentūra dalyvauja kasmetiniuose susitikimuose su trumpametražių filmų organizacijas vienijančiu tinklu „Short Circuit“, pasaulio trumpametražių filmų festivalius vienijančios organizacijos „Short Film Conference“ generalinėje asamblėjoje, Skandinavijos ir Baltijos šalių trumpametražių filmų festivalių tinklu, Baltijos šalių partneriais. Taip pat planuojami individualūs susitikimai su Kanų, Lokarno, Oberhauseno, „La Guarimba”, „Nordisk Panorama” festivalių atstovais ir programų sudarytojais.

36-oji Klermono-Ferano trumpametražių filmų mugė vyks vasario 1-5 d.
Daugiau informacijos apie mugės programą ir lietuvių delegacijos nares – čia.