Žagarės vyšnių festivalyje – lietuviškų trumpametražių filmų programa „Trumpas kinas. Festivalių favoritai“

Renginys 2022-07-06

Kasmet Žagarės mieste organizuojamas jau tradicija tapęs Žagarės vyšnių festivalis. Renginio lankytojai kviečiami pasiklausyti lietuviškos muzikos, apsilankyti edukacijos kiemelyje, sudalyvauti sportinėse rungtyse bei išvysti naujausius menininkų kūrinius. Šiais metais prie festivalio veiklų prisideda ir lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, miesto gyventojams pristatydama lietuvių kino kūrėjų trumpųjų filmų programą „Trumpas kinas. Festivalių favoritai“. Nemokama filmų peržiūra vyks liepos 15 d. 19.30 val. Žagarės kultūros centre (Miesto a. 36).

Trumpas kinas. Festivalių favoritai“ ‒ tai trumpas kinematografinis turas po ambicingus, paslaptingus ir įkvepiančius pasaulius, sukurtus lietuvių kino kūrėjų. Penki trumpametražiai filmai pasakoja abejingų nepaliksinčias istorijas apie gyvenimo trapumą, vidutinio amžiaus žmonių pasimatymą, sudėtingus tėvų ir vaikų santykius bei pastangas įtikti mylimos merginos tėvams. Šioje programoje pristatomi filmai jau spėjo įrodyti savo vertę nacionaliniuose ir tarptautiniuose kino festivaliuose.

 

Programoje matysite:

VIENAS GYVENIMAS
rež. Marija Stonytė
2019 | Dokumentinis | 19 min.

Privačioje fermoje gimęs drugelis yra parduodamas, kad taptų renginio puošmena. Jo kelionė į koncertų salę atspindi modernioje visuomenėje bandantį išgyventi gamtos sutvėrimą.

 

VISKAS GERAI
rež. Jorūnė Greičiūtė
2020 | Vaidybinis | 17 min.

Du vidutinio amžiaus žmonės važiuoja į pasimatymą prie upės.

 

KOLEKTYVINIAI SODAI
rež. Vytautas Katkus

2019 | Vaidybinis | 15 min.

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.

 

LAUKAIS
rež. Kamilė Milašiūtė
2019 | Vaidybinis | 15 min.

Mama ir dvi suaugusios dukros atvažiuoja į sodybą praleisti ilgai planuoto paskutinio vasaros savaitgalio. Vos atvykus tarp moterų įsiplieskia nesibaigiantis konfliktas, priverčiantis jas iš arčiau pažvelgti į save ir nuoširdžiai apsvarstyti tarpusavio ryšį, kuris trukdo moterims atsiriboti viena nuo kitos ir gyventi savarankiškai.

 

ŠEIMA
rež. Titas Laucius
2019 | Vaidybinis | 21 min.

Eimantas su Migle draugauja dar tik keletą mėnesių. Kadangi Miglės senelis vienas gyvena kelių kambarių bute, Miglės tėvai nusprendžia, kad senelis galiausiai kraustysis gyventi pas juos. Norėdamas įtikti merginai, Eimantas atvyksta padėti Miglės šeimai kartu iškraustyti senelį ir kartu susipažinti su merginos tėvais. Tačiau ne visi šeimos nariai yra patenkinti Miglės vaikino buvimu.

 

Žagarės vyšnių festivalis vyks liepos 14-19 d. Žagarės mieste, Joniškio raj., Lietuva. Visa festivalio programa – čia.