Renginiai 2022

INDUSTRIJOS DIENOS | Sausio 14

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr. 51, 01109 Vilnius 

Konferencijų salė, V aukštas

 

Renginiai nemokami.
Dalyvavimas tik su Galimybių pasu.
Būtina išankstinė registracija: čia.

 

11:00 – 12:30

Kino filmų rinkodara žaliems*
Rita Stanelytė, Mata Hari Comm (Lietuva)

Tu žinai viską apie savo filmą, todėl pasistenk, kad jis išsiskirtų ir būtų matomas bei atpažįstamas. Paprasti būdai ir priemonės, kaip tau pačiam pozicionuoti savo filmą rinkoje.

 

Apie lektorę

Rita Stanelytė – kino rinkodaros ir komunikacijos prodiuserė, kurianti kino marketingo kompaniją “Mata Hari Comm”. Rita turi žurnalistikos ir ryšių su visuomene išsilavinimą, didelę patirtį korporatyvinėje ir kino komunikacijoje. Šiuo metu dirba su jaunų režisierių filmais, organizuoja lietuviško kino festivalį Berlyne “Litauisches Kino Goes Berlin”, kuria nevyriausybinės organizacijos “Jaunimo linija” komunikaciją. Rita yra baigusi Lokarno festivalio industrijos akademiją, EAVE Rinkodaros kursą, buvusi CICAE organizacijos žiuri nare Kanų kino festivalyje.

 

12:30 – 14:00 pietų pertrauka 

 

14:00 – 15:30
Viskas, ką turite žinoti apie „Oskarus“ su Ouat Media*
Inga Diev, Ouat Media (Kanada)

 

Prestižiniai „Oskarai“ yra geidžiamiausi filmų kūrėjų apdovanojimai. Tačiau kyla klausimas, kaip į juos patekti? Pranešimo metu bus kalbama apie „Oskarų“ ekosistemą iš platintojo ir pardavimo agento perspektyvos, suteikiant naudingos praktinės informacijos apie apdovanojimus ir trumpametražių filmų kampanijas. Taip pat Toronte įsikūrusios trumpametražių filmų platinimo ir pardavimo bendrovės „Ouat Media“ vadovė Inga Diev pateiks ne vieną praktinį platinamo filmo pavyzdį apie jo kelionę į „Oskarus“ ir ateitį po apdovanojimų.

 

Apie lektorę

Inga Diev dirba Toronte įsikūrusios trumpametražių filmų platinimo ir pardavimo kompanijos „Ouat Media“ generaline direktore. Tarptautiniu mastu pripažinta viena pagrindinių industrijoje trumpametražių filmų pardavimo kompanijų,  „Ouat Media“ gali didžiuotis prestižinius apdovanojimus pelniusių filmų katalogu, kuriame yra 12 „Oskarų“ nominantų, įskaitant 3 „Oskaro“ laureatus. Inga Dieva kompanijoje yra atsakinga už įmonės veiklos valdymą, filmų pardavimų ir įsigijimų strategijas.

 

15:30 – 16:00 pertrauka

 

16:00 – 17:30
Diskusija Tvarumas kino industrijoje: nuo ko pradėti?”

Dalyviai: Lineta Mišeikytė, Baltic Film Services
Laimonas Ubavičius, Lietuvos kino centras
Jūratė Pazikaitė, Vilniaus kino biuras
Irma Pužauskaitė, Directors Lab
Moderuoja: Marija Razgutė, M-films

Tvarumas kino projektuose šiandien traktuojamas kaip neišvengiamybė. Nebėra klausimo, ar jis reikalingas. Šiandien diskutuojama, nuo ko pradėti ir kokie tinkamiausi žingsniai bei geriausi tvarumo principai gali būti integruojami į kino srities veiklas. Šioje diskusijoje-pokalbyje kino gamybos kompanijų, institucijų ir kūrybinių profesijų atstovai pasidalins įžvalgomis apie tvarumo iššūkius Lietuvoje ir galimą tvarumo principų integraciją kino projektuose.

 

17:30 – 18:00 pertrauka


18:00 – 19:30

Specialioji trumpametražių filmų programa
EUROPOS ISTORIJOS

Specialioje programoje „Europos istorijos“ pristatomi filmai kalba globaliomis jaunajai Europos kūrėjų kartai aktualiomis temomis: karinių konfliktų pasekmes žmonėms ir gamtai, šiuolaikinės motinystės iššūkius, kvestionuoja rėmus, į kuriuos moterys buvo spraudžiamos anksčiau ir ko iš jų tikimąsi dabar. Šie kūriniai – patyrusių Europos kino gamybos kompanijų ir naujų talentų bendradarbiavimo rezultatas, jų įgyvendinimą parėmė ES programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA. Programą pristato „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras Lietuvoje.

 

Programos trukmė: 75 min. Cenzas: N-16

Filmų programa su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

————-

Kino salė, V aukštas

14:00 – 16:30
Individualios konsultacijos su komunikacijos eksperte Rita StanelyteMata Hari Comm (Lietuva)

Tai individualūs susitikimai su naujausių lietuviškų trumpametražių filmų atstovais, kurių metu bus aptariamas filmo komunikacijos ir rinkodaros planą.

 

Būtinai išankstinė registracija: čia.

—————

Pranešimai vyks anglų k.

 

Festivalio industrijos dienų pagrindinis rėmėjas:  Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA

Partneriai: Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Directors Lab, ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuras Lietuvoje.

 

INDUSTRIJOS DIENOS | Sausio 15

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr. 51, 01109 Vilnius 

Konferencijų salė, V aukštas

 

Renginiai nemokami.
Dalyvavimas tik su Galimybių pasu.
Būtina išankstinė registracija: čia.

 

10:30 – 12:30
Kino kūrėjų profesionalizavimas: ką veikia talentų agentai?*
Anna Rozalska, Tarik Hachoud, Aleksandra Aleksander, Match and Spark (Lenkija)

Ką veikia talentų agentai? Kaip jie padeda prodiuseriams? Kaip jie padeda kino kūrėjams? Dar daug klausimų ir atsakymų apie talentų agento vaidmenį kino kūrėjų profesiniame kelyje bus apžvelgta vienos dienos renginyje kartu su talentų vadybininkais Anna Rozalska, Tariku Hachoudu ir Aleksandra Aleksandra iš „Match and Spark“ (Lenkija), kurie atstovauja 65 filmų kūrėjus,  kaip „Oskarui“ nominuotą operatorių Lucas Zal, kurio naujausi filmai yra „Aš galvoju apie dalykų pabaigą“ (rež. Charlie Kaufman) ir „Šaltasis karas“ (rež. Paweł Pawlikowski).

Apie lektorius

Anna Rozalska įkūrė talentų valdymo ir gamybos įmonę „Match and Spark“ ir jai vadovauja 5 metus. 2020-2021 m. Anna dirbo „Canal + Poland“ originalios gamybos ir bendros gamybos departamento vadove. 2016 m. „Screen International“ įtraukė Anną Różalską kaip vieną iš ateities lyderių – agentų kasmetiniame Kanų kino festivalyje pristatomame ateities lyderių sąraše. Sidnėjus Levinas ir „Indie Wire“ ją pavadino „Moteris, kurią reikia žiūrėti“.

 

Tarik Hachoud – talentų agentas, „Match and Spark“ prodiuseris ir generalinis direktorius. Tarptautinių kūrinių, tokių kaip „Kas rašo mūsų istoriją“, „Vardan garbės“, „Aukštas gyvenimas“ ir „Kova: Šukalskio gyvenimas ir prarastas menas“, prodiuseris ir konsultantas.

 

Aleksandra Aleksander – jaunesnioji prodiuserė, Lenkijos talentų agentė iri filmų bei televizijos skyriaus vadovė daugiau nei 65 garso ir vaizdo kūrėjams atstovaujančioje talentų agentūroje „Match and Spark“. 

 

14:00 – 15:30
Diskusija „Kodėl kino kūrėjų agentai yra naudingi audiovizualinei rinkai?”*

Dalyviai: Anna Rozalska, Tarik Hachoud, Aleksandra Aleksander, Match and Spark (Lenkija)
Moderuoja: Irma Pužauskaitė, Directors Lab (Lietuva)

Šio pokalbio metu bus ieškoma atsakymų, kodėl talentų agentų veikla yra naudinga ir reikšminga audiovizualinėje industrijoe ir kaip agentai galėtų daryti teigiamą įtaką kino kūrėjų profesionalumui Lietuvoje.

 

————-

Kino salė, V aukštas

15:30 – 17:30
Individualios konsultacijos su Match and Spark atstovais

Tai individualūs susitikimai su talentų agentūros „Match and Spark“ atstovais – Anna Rozalska, Tarik Hachoud, Aleksandra Aleksander. Susitikimų metu agentūros atstovai pasidalins praktine informacija, kuo agentai gali būti naudingi kino kūrėjų profesiniame kelyje.

 

Būtinai išankstinė registracija: čia.

—————

*Pranešimai vyks anglų k.

 

Festivalio industrijos dienų pagrindinis rėmėjas:  Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA

Partneriai: Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Directors Lab, ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuras Lietuvoje.