Triangle: Nuo akimirksnio iki kitokių vizijų

Programą sudaro trumpi italų dokumentiniai filmai, kuriuose, pasitelkus rastą medžiagą, pasakojamos netikėtos istorijos.

Archyvinė medžiaga – nuo fotografijų iki komercinių vaizdų, nuo namudinių filmų iki televizinės dokumentikos bei interneto – nuo seno yra neišsenkantis viešas šaltinis ir pagrindinė priemonė nagrinėjant praeitį ir naujai interpretuojant dabartį. Laikui bėgant rasta medžiaga tapo svarbiu atspirties tašku kino kūrėjams. Pasitelkę kino magiją, jie grąžina dėmesį į pamirštas bei svarbias istorijas arba skolinasi akimirkas iš praeities, kad sukurtų naujus ir netikėtus pasakojimus. Programa atkreipia dėmesį į naują perspektyvių jaunų italų kino kūrėjų bangą, kurie, remdamiesi archyviniais garsais ir vaizdais, katapultuoja mus į drąsias naujas vizijas.

Ši programa yra „Vienna Shorts“, svarbiausio trumpametražių filmų festivalio Austrijoje, inicijuoto projekto „Triangle“ dalis. Šiais metais 20-metį švenčiantis „Vienna Shorts“ festivalis pakvietė Vilniaus trumpųjų filmų festivalį ir „Lago Film Fest“ (Italija) sukuruoti filmų programas tema „Just A Moment, Please!“, kurios akcentu pasirinktas trumpiausias laiko vienetas – akimirka. Visuose trijuose festivaliuose pristatytos specialios trumpametražių filmų programos, iš skirtingų perspektyvų atskleidžiančios akimirksnio galią kine: nuo fotografijų iki stop-kadro technikos, iki ypatingai sulėtintų kadrų, leidžiančių sustabdyti ir taip pratęsti reikšmingas akimirkas.

Kuratoriai: Alessandro Del Re ir Morena Faverin, „Lago Film Fest“ meno vadovai (Italija).

Trukmė: 66 min.
Cenzas: N-13