Lietuvių trumpametražiai filmai – ture Naujojoje Zelandijoje

Naujiena 2022-03-31

„Lithuanian Shorts“ agentūra kartu su Lietuviškų filmų festivaliu Naujojoje Zelandijoje  pristato lietuviškų trumpametražių filmų programą, kuri bus rodoma specialiuose seansuose trijuose Naujosios Zelandijos miestuose. Trumpojo kino festivalio „Show Me Shorts“ rengiamose trumpametražių filmų naktyse – šeši lietuvių kūrėjų darbai, kviečiantys žiūrovus pasinerti į istorijas apie šeimos santykių dinamiką, amžinus kartų konfliktus, grožio trapumą ir įvairiapusiškas išpažintis. Trumpųjų filmų seansai vyks balandžio 5-7 d. Velingtono, Kraistčerčo ir Oklendo miestuose Naujojoje Zelandijoje ir virtualiai balandžio 8-9 d.

„Show Me Shorts“ – tai Naujojoje Zelandijoje lyderiaujantis tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, kurio tikslas pristatyti trumpametražį kiną nacionalinei auditorijai bei garsinti vietinių kino kūrėjų darbus pasaulyje. Į festivalį atrinkti filmai rodomi daugiau nei 30 šalies kino teatrų, o geriausiojo filmo apdovanojimą laimėjęs filmas pelno teisę būti nominuotas „Oskarų“ apdovanojimams.

Trijuose miestuose pasirodysianti lietuviškų trumpametražių filmų programa ragina iš arčiau pažvelgti į save ir mus supančią aplinką. Filmų veikėjai gyvena įprastus gyvenimus – grįžta namo Velykoms, atostogauja pas mamą prie jūros, dalyvauja internetiniame pokalbyje ir bando įtikti merginos tėvams, tačiau jų neaplenkia vienatvė, laikinumas ir gyvenimo ironija. Trumpųjų filmų seansus pristatys Lietuviškų filmų festivalio Naujojoje Zelandijoje įkūrėja, rašytoja ir teatro režisierė Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis.

 

Programos filmai:

 

Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties
rež. Greta Griniūtė
2021, vaidybinis, 15 min.

Londone gyvenančiai didžėjai Eglei grįžus į gimtąją Lietuvą – Velykoms, ją pasitinka daugiau nei tik muzika.

 

Šeima
rež. Titas Laucius
2019, vaidybinis, 21 min.

Eimantas su Migle draugauja dar tik keletą mėnesių. Kadangi Miglės senelis vienas gyvena kelių kambarių bute, Miglės tėvai nusprendžia, kad senelis galiausiai kraustysis gyventi pas juos. Norėdamas įtikti merginai, Eimantas atvyksta padėti Miglės šeimai kartu iškraustyti senelį ir kartu susipažinti su merginos tėvais. Tačiau ne visi šeimos nariai yra patenkinti Miglės vaikino buvimu.

 

Motinos
rež. Birutė Kapustinskaitė
2021, vaidybinis, 15 min.

Tai istorija apie dvi motinas, kurios turi paleisti viena kitą, kad galėtų užaugti.

Karšta vasaros diena prie jūros. Pas Aldoną (45 m.) į svečius atvažiuoja devintą mėnesį nėščia jos vienturtė dukra Miglė (25 m.). Džiaugdamasi jos vizitu, Aldona stengiasi parodyti visą savo rūpestį. Mama pamažu smelkiasi į dukros erdvę: siūlo savo pagalbą, kviečia persikraustyti pas ją, o tai kuo toliau, tuo labiau Miglę atstumia. Kai dukra pamato mamos paruoštą staigmeną – kruopščiai įrengtą kambarį kūdikiui, pratrūksta – čia Aldona nuėjo per toli. Naktį Miglei prasideda sąrėmiai, o kartu su jais – naujas etapas, kuriame Aldona turi peržengti savo nerimą, paleisti dukrą ir pagaliau priimti tai, ko labiausiai bijo – savo vienatvę.

 

Vienas gyvenimas
rež. Marija Stonytė
2019, dokumentinis, 19 min.

Privačioje fermoje gimęs drugelis yra parduodamas, kad taptų renginio puošmena. Jo kelionė į koncertų salę atspindi modernioje visuomenėje bandantį išgyventi gamtos sutvėrimą.

 

Limuzinas
rež. Saulė Bliuvaitė
2021, dokumentinis, 15 min.

Limuzinais besivažinėjančius niekuo tarpusavyje nesusijusius žmones sujungia bendras kelionės tikslas – nežinomybė.

 

Konsultacija
rež. Adas Burkšaitis
2021, vaidybinis, 7 min.

Stebime internetinį pokalbį tarp jauno vyro ir vidutinio amžiaus moters. Pokalbiui vystantis pasidaro aišku, kad draugiškas susitikimas nėra pagrindinė skambučio priežastis.