Pirmasis kino festivalis Naujaisiais metais – 11-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Naujiena 2016-11-18

 

vttff_logo_2017_lt_sp_a

 

Dešimt metų rudenį vykęs didžiausias trumpametražių filmų renginys Baltijos šalyse nuo šiol keičia įprastą datą ir keliasi į metų pradžią. Sausio 18-22 dienomis festivalio programa suksis Vilniaus kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“, o sausio 26-29 d. keliaus į Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius ir Ukmergę. Lietuvos kino festivalių ciklą pradėsiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis pristato kruopščiai atrinktus įdomiausius praėjusių metų užsienio ir Lietuvos kūrėjų trumpametražius filmus.

„Artėjantis 11-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – žingsnis į naują dešimtmetį ir kartu į ankstyvą festivalinę paauglystę – tai ieškojimų ir klausimų kėlimo metas. Ar surasime visus atsakymus? Gal svarbiausia yra detaliai tyrinėti mus supančią kasdienybę ir nedaryti skubotų išvadų? Tiek apie save, tiek apie kitus. Apie tai mąsto šių metų festivalis ir pristatomi filmai“, – sako festivalio meno vadovė Marija Razgutė.

Gruodžio 5 d. bus skelbiamas oficialus Tarptautinės konkursinės programos filmų sąrašas, o gruodžio 13 d. – Nacionalinės konkursinės programos filmų sąrašas. Šių metų programos sudarytojai – režisierius Andrius Blaževičius, Liuda Drižytė bei kino kritikas Gediminas Kukta.