Pristatome festivalio konkursinių programų sudarytojus!

Naujiena 2019-11-16

Pristatome naują Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio konkursinių programų sudarytojų komandą! Tarptautinės konkursinės programos filmus atrinko režisierius ir scenaristas Andrius Blaževičius, kino kritikė ir žurnalistė Monika Gimbutaitė bei prodiuserė Klementina Remeikaitė. Andrius su Monika taip pat sudarė ir Nacionalinę konkursinę programą.

Andrius Blaževičius

Andrius Blaževičius yra kino režisierius, edukatorius, ilgametis Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojas. Baigęs mokyklą buvo įstojęs į Kultūros istorijos ir antropologijos studijas Vilniaus universitete, tačiau po metų perstojo į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją, kur įgijo Kino režisūros magistro laipsnį. Studijų laikotariu Andrius sukūrė šešis trumpametražius filmus, tarp jų – „Dešimt priežasčių“ (2011 m.) – laimėjęs du Lietuvių kino akademijos apdovanojimus. Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Šventasis“ (2016 m.), kurio premjera įvyko Busano ir Varšuvos kino festivaliuose, pelnė šešis Lietuvių kino akademijos apdovanojimus.

Monika Gimbutaitė

Monika Gimbutaitė yra naujienų portalo 15min.lt kultūros redaktorė ir kino kritikė. Vilniaus dailės akademijoje įgijo menotyros bakalauro laipsnį, šiuo metu studijas tęsia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, Politikos ir medijų programoje. 2012–2015 m. dirbo Europos šalių kino forumo “Scanorama” koordinatore ir programos sudarytoja.

Klementina Remeikaitė

Klementina Remeikaitė yra kino filmų prodiuserė. Baigusi kino vadybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Klementina kartu su kolegomis įkūrė filmų gamybos kompaniją „afterschool”. Šioje kompanijoje ji sukūrė daugiau nei 10 trumpametražių filmų, kelių iš jų – Lauryno Bareišos režisuoti „Pirtis“ (2017 m.) ir  „Kaukazas“ (2018 m.) – premjeros įvyko tarptautiniuose Lokarno ir Venecijos kino festivaliuose. Klementina koprodiusavo pilnametražį filmą „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė, 2018 m.). Šiuo metu prodiuserė kartu su Laurynu Bareiša filmų vystymo projekte „TorinoFeatureLab“ vysto pirmąjį režisieriaus pilnametražį filmą  „Piligrimai“.