Vilniaus trumpųjų filmų festivalis kviečia į vasaros seansus bare „Peronas“

Naujiena 2024-05-22

Vasaros antradienius kino mylėtojai kviečiami praleisti su trumpuoju kinu. Birželio–rugpjūčio mėnesiais Vilniaus trumpųjų filmų festivalis bare „Peronas“ pristatys 6 trumpametražių filmų programas iš šių metų festivalio repertuaro. Žiūrovų laukia kokybiškas pasaulio kinas, priversiantis suklusti, nusijuokti, tyrinėti save ir kitą, o kai kada ir rimtu žvilgsniu palydėti atmintyje iškylančius prisiminimus. 

Kino seansai vyks birželio 4 ir 18 dienomis, taip pat liepos 9 d., 23 d. ir rugpjūčio 6 d., 20 d. baro „Peronas“ terasoje „Parkas“ (Geležinkelio g. 6, Vilnius). Filmų peržiūros  nemokamos, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl rekomenduojama atvykti anksčiau. Visi filmai – su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

Birželio 4 d., antradienis, 21 val. – „Kūniški reikalai

Vasaros trumpojo kino seansų sezoną „Peronas“ terasoje atidarys trumpametražių filmų programa „Kūniški reikalai“. Tai ne erotika, o visas spektras skirtingų santykio su savo ir kito kūnu aspektų. Nuo savęs „perdirbimo“ į kokį nors objektą iki mažai kam žinomos aktorės Jillės Goldston įvairiaspalvių antraplanių vaidmenų ar ryškiai pirmame plane šviečiančio grupės „The xx“ nario Oliverio Simo šou. Šie kūniški reikalai – išties įvairialypiai, gali sukelti skirtingiausias reakcijas, dėl to tikrai bus įdomu žiūrėti.

Programoje: „Jill, Uncredited“ (rež. Anthony Ing, Didžioji Britanija, Kanada), „Etiudas apie empatiją“ (rež. Hilke Rönnfeldt, Danija, Vokietija), „Mes mylime gyvenimą“ (rež. Hana Vojáčková, Didžioji Britanija), „Žmogiškieji ištekliai“ (rež. Titouan Tillier, Isaac Wenzek, Trinidad Plass Caussade, Prancūzija) ir „Šlykštus“ (rež. Yann Gonzalez, Didžioji Britanija).

Daugiau informacijos apie filmus: ČIA.

Birželio 18 d., antradienis, 21 val. – „Primink man

Antroji birželio programa klaus žiūrovų, ką mes atsimename ir ką pamirštame, ar tai kaip nors nusako dalykų svarbą. Kartais vaizdas, garsas ar susitikimas gali iššaukti prisiminimų laviną ir dažnai jie nuo mūsų nė nepriklauso. Šioje programoje atminties tema skleidžiasi iš labai skirtingų perspektyvų ir kviečia mus pasinerti tiek į individualios, tiek į kolektyvinės atminties paieškas.

Programoje: Buvau kartą pasiklydęs (rež. Emma Limon, Prancūzija), „Miestas po skraiste (rež. Natalie Cubides-Brady, Didžioji Britanija), „Ką mena žemė (rež. José Cardoso, Pietų Afrika, Ekvadoras), „Paukštis vardu Atmintis (rež. Leonardo Martinelli, Brazilija, Didžioji Britanija) ir „Tobulos dienos prisiminimai (rež. Davina Maria, Belgija, Portugalija, Libanas, Vengrija). 

Daugiau informacijos apie filmus: ČIA.

 

Apie liepos ir rugpjūčio mėn. vyksiančius kino seansus – netrukus.